Zavřít reklamu

Kingdom Come: Deliverance bojuje o záchranu

Středověká hra Kingdom Come: Deliverance od studia Warhorse bojuje o přežití.

21. 1. 2014    

Českým studiem Warhorse je aktuálně vyvíjena hra Kingdom Come: Deliverance. Zatímco v posledních dnech to vypadlo, že se hra úspěšně posouvá k tomu, abychom se dočkaly nových informací, tak to spíše vypadá že nastávají problémy. Ačkoliv některé záběry ze hry vypadaly slibně, tak se nepodařilo najít pro hru vydavatele a hrozí, že bude projekt ukončen úplně.

Poslední možností pro vývojáře je Kickstarter na nějž hra zamíří a bude požadovat 500 tisíc dolarů, což je částka u níž dost pochybujeme, že se nakonec vybere. Autoři slíbili nové informace, které se však zatím stále neobjevují. Měl by být vypuštěn trailer s novými screenshoty a další info. Bohužel zatím není jasné, jak to nakonec bude. Na nové informace se čeká skrze stránky projektu.

Pokud se skutečně podaří částku vybrat, tak podle vyjádření Dana Vávry bude zbytek vývoje doplacen Zdeňkem Bakalou, který jinak financování vývoje zastaví a tím projekt skončí definitivně. Hra nakonec bude rozdělena na tři části, což znamená že první by mohla vyjít začátkem roku 2015 (možná ještě letos). Hlavní postavou bude mladý kovář, kterého čeká dobrodružství v otevřeném světě českých luhů a hájů. Hra má vyjít pro PC, PS4 a Xbox One. Každá část hry by měla zabrat hráči asi 30 hodin.