Zavřít reklamu

Grand Theft Auto 5 při launchi vydělalo 800 milionů dolarů

Rockstar má vyhráno, Grand Theft Auto 5 se prodává jako rohlíky.

19. 9. 2013    

Dalo se to očekávat, ale nyní je to oficiálně potvrzeno. GTA 5, tedy Grand Theft Auto 5 vydělalo jen za první den 800 milionů dolarů. Poptávka po titulu byla obrovská a některé obchody dokonce nemají dostatek kusů k dalšímu prodeji. Těžko říct, kolik má hra prodaných kusů na kontě nyní, když se hra prodává již třetí den. Nicméně jde o nejrychleji prodávaný díl ze série a nejprodávanejší hra při launchi. Pro porovnání COD: Black Ops 2 prodalo první den kopie v hodnotě 500 milionů dolarů.

Jen Velká Británie hlásí 1.57 milionů prodaných kusů, což znamená že první odhady o 5ti milionech kopiích na celém světě nemusely být až tak zcestné. I když hra stála údajně 250 milionů (vyšší rozpočet, než měl třeba snímek The Dark Knight), tak je jasné že se naprosto bez potíží titul zaplatil a Rockstar si tak do budoucna bude moci dovolit mnohem více možností ve svých hrách.

Hra vyšla pro PS3 a Xbox 360. Majitelé Xbox 360 verze se potýkají s problémy ohledně instalace herního disku, který snižuje výkon. PS3 verze na Blu-Ray potíže nemá, zatímco stažitelná z PSN se prý potýká s problémy ohledně textur. PC verze zatím stále potvrzena nebyla, nicméně jsou jisté náznaky, že hra vyjde i na next-gen konzolích a PC později.