Zavřít reklamu

Vychází The Bureau: XCOM Declassified

Dnešním dnem se na trh dostává hra The Bureau: XCOM Declassified.

23. 8. 2013    

Společnost Cenega Czech s radostí oznamuje, že byla do prodeje uvedena hra The Bureau: XCOM Declassified. The Bureau představuje odvážný mix strategie a akce, jehož výsledkem je náročná, nadmíru propracovaná a originální taktická střílečka, která si dle magazínu Game Informer „jméno XCOM plně zaslouží“.

„Roku 2012 hra XCOM: Enemy Unknown od společnosti Firaxis probudila značku XCOM, což pro rozrůstající se portfolio společnosti 2K představovalo významný impuls,” řekl Christoph Hartmann, prezident společnosti 2K. „Dnes The Bureau: XCOM Declassified připravuje cestu pro další rozšíření milovaného světa XCOMu.“

Děj The Bureau je zasazen do roku 1962, kdy studená válka dosahovala svého vrcholu. Vypráví příběh o vzniku organizace XCOM, o jejím boji proti tajemnému nepříteli a o snahách ututlat pravdu o mimozemské hrozbě. Jelikož se jedná o taktickou střílečku nahlíženou z third-person perspektivy, nabízí The Bureau nový herní zážitek při využití tradičních prvků série XCOM. Hráči zde nemají k dispozici všeobjímající pohled shora známý z tradičních strategií, ale ocitají se v těle velitele družstva přímo v žáru bitvy. Ujmou se role speciálního agenta Williama Cartera a pomocí jeho schopnosti „bojového soustředění“ budou velet svému týmu a v reálném čase připravovat a vykonávat pečlivě propočítané taktické plány. Vzhledem k tomu, že hráči představují poslední obrannou linii, může libovolný rozkaz představovat rozdíl mezi životem a smrtí Cartera, jeho jednotky i celého lidstva.

„The Bureau: XCOM Declassified klade důraz na taktické myšlení a prozíravý postup. Hráči se musí vypořádat se skutečnými výzvami a reálnými následky svých akcí,“ řekl Morgan Gray, ředitel vývoje v 2K Marin. Vzhledem k tomu, že mrtvé členy týmu nelze nijak oživit, a díky nutnosti nelehkého rozhodování, jíž je série XCOM proslulá, zůstává hra The Bureau věrná svým kořenům, přestože se na svět XCOMu dívá zcela jinýma očima.

Hra The Bureau: XCOM Declassified je k dispozici pro platformy Xbox 360, PS3 a Windows PC. Chcete-li o ní získat více informací, odebírejte novinky z YouTube, staňte se fanouškem na Facebooku, sledujte 2K na Twitteru nebo navštivte oficiální stránky http://erasethetruth.com. Sérii krátkých hraných filmů o The Bureau najdete v oficiálním seznamu videí na YouTube.

O hře The Bureau: XCOM Declassified

Píše se rok 1962, americkým prezidentem je JFK a kvůli studené válce žije celý národ ve strachu. Spojené státy však nyní ohrožuje mnohem silnější a zákeřnější protivník než komunisté. Přísně tajná vládní jednotka zvaná „Úřad“, o jejíž existenci ví jen pár vyvolených, dostala za úkol prošetřit tajemné útoky nepřátel pocházejících z jiného světa a zahladit po nich všechny stopy. Hráči se ocitají v roli speciálního agenta Williama Cartera a v jeho kůži vybírají cíle, útočí a velí skupině agentů v tajné válce, v níž se hraje o přežití celého lidstva. Úřad má v odstraňování pravdy mnohaleté zkušenosti. Tentokrát však pravda vyjde najevo.