Zavřít reklamu

Lego City Undercover: The Chase Begins – Recenze

Jaké trable měl Chase McCain ještě jako mladý policista? Tak to se dozvíte z naší recenze na Lego City Undercover: The Chase Begins.

6. 5. 2013    

Pomalu začíná být zvykem, že každý rok se nám na trhu objeví krom datadisků na The Sims (které vždy budou okupovat prodejny nadosmrti) i nějaké Lego hry. Tento rok se na tom nic nemění a vychází rovnou dvě Lego hry. Určitě některé hráče zamrzí, že tyto Lego kousky jsou speciálně dělané jen pro Nintendo zařízení, jako taková exkluzivita, která by měla hráče popostrčit ke koupi 3DSka nebo Wii U. Pravdou je, že Wii U verze (Lego City Undercover)  se opravdu povedla a je to hlavní tahoun pro tuto konzoli, ale u 3DS už to tak růžově nevidím, protože se tato hra rozhodně k nejlepší titulům na 3ds řadit nebude a proč ne? To si právě v dnešní recenzi osvětlíme.

Dones mi koblihu, zelenáči

Celý tento příběh začíná dávno, před událostmi Wii U verze, když ještě Chase McCain byl naprostý zelenáč a netrpělivě vyčkával, až dostane svůj první velký případ. Do té doby musel obstarávat podřadné úkoly hodné nějakému pinglovi, třeba donášet koblihy a další zbytečnosti, které tento budoucí profesionál nemá zapotřebí. Vždy ale byl připraven na nějaký pořádný případ, až se mu naskytl. Rex Fury (obávaný zločinec, který má sexy fotky se svým pejskem) začal řádit a Chase mu v tom musí zabránit a přitom ho čeká spousta dalších záležitostí, jako osvobození psa nebo zatrhnutí gangu vykrádačku autosalonu. No jak jste si asi všimli, příběh není nic extra, ale Lego hry tu přeci nejsou od toho, aby nám dodávaly příběh hollywoodských kvalit, tady jde především o zábavu, ale bohužel už tak průměrný děj je vesměs vyprávěný nezajímavým způsobem a zhruba minutové filmečky nedokážou dostatečně spojit dějové souvislosti. A na škodu taky je, že in-game dialogy nejsou nadabovány, takže v nich někdy vtip vyjde do prázdna. No abych na začátek svojí kritiku trošku zmírnil, tak filmečky, které jsou plně nadabované, ale je jich tu opravdu, málo jsou docela vtipné, a když se objeví, vykouzlí vám občas úsměv na tváři. Bohužel už neobsahují narážky na různé známé filmy, jak si u WiiU verze kritici vychvalují a humoru tu bohužel taky ubylo.

Upadl mi spodek!

Na co hra sazí a láká je otevřené velké město. Určitě všichni, co jste to slyšeli, jste si  řekli WOW na 3DSku plně otevřené město, to bude hustý! Ale bohužel vás musím zklamat. S oním otevřeným městem to není tak žhavé. Hra sice obsahuje poměrně velké město, které ale je rozsekáno na několik úseků a když do jednoho chcete vejít, nahodí se loading, který trvá zhruba minutu a půl. A nejhorší je to když třeba musíte projet třemi takovými úseky a vždy nervózně čekáte s pocitem, že už prostě chcete hrát. V potaz ale také musíme brát, že úseky mají vlastně docela svůj důvod a to ten, že kdyby to nebylo rozdělené, samotná konzole by to nemusela zvládnout jelikož 3DS není bůhví jak silné zařízení.

Jednotlivé úseky města jsou rozdělené také podle povolání. Jeden úsek je farmářský, kde budete plnit mise za farmáře, poté je tu věznice kde se naučíte být zlodějem atd. Bohužel vzhled města docela sráží celková mdlost. Prostě město vypadá tak nějak neživě a i když sem tam projdou nějací Lego civilisti, pocit z města to nějak extra nevylepší. K open-world hrám samozřejmě patří i vozidla, které tu rovněž jako v GTA můžete krást a typů vozidel je tu na kapesní poměry celkem dost, od policejních aut, osobáků až po náklaďáky. Model jízdy na tom také není moc dobře, sice ovládání auta není tak citlivé jako ve Wii U verzi, ale i tak tu jsou auta divná, jak nějací hybridi. Vy si v klidu jedete, auto se normálně pořádně rozjede rychlostí a najednou bum a zničehonic auto šíleně zpomalí a vy máte pocit jakoby jste jeli na šnekovi a často si říkáte pohni, pohni, ale ono nic . Takže opravdu nevím, jestli za trošku mdlý vzhled města a divnou jízdu auta může samotná konzole nebo lenost tvůrců.

Ten umí to a ten zas tohle

Hlavní náplní hry jsou logicky mise, které rozvijí děj, a naskýtá se v nich mnoho úkolů např: honičky v autě, bitky, hledání předmětů atd. A každá mise je dělaná pro nové povolání. Například jedna mise je ve farmářském sektoru další zas v dělnickém, ale bohužel se tyto mise skládají ze stejných úkolů s mírnou obměnou např: ve farmářském musíte najít vejce, v dělnické zase nástroje, poté zas někoho honíte autem, u kosmonautů ve vesmírném vozítku, na farmě zas v náklaďáku, pak je to zahuštěno několika bitkami a závěrečným bossfightem. Ty jsou provedeny dobře a bossové jsou velice nápadití, nejsou však nějak těžcí. Postupem času si uvědomíte, že i když vzhledu úkolů vypadá odlišně a díky schopnostem jiného povolání jsou trošku jinak provedeny, pořád je to stejné a vás už to začne nudit.

Když už jsem nakousl ty povolání, tak Chase není jen policista, ale dokáže se vžít i do různých povolání, které postupem hrou najdete, jako třeba dělník, kosmonaut, hasič, zloděj a pár dalších. A každé povolání má svůj sektor ve městě. Zloději mají vězení, dělník má doky, farmář má farmu. Každé povolání tak využijete na různé činnosti dělníkem, například opravíte elektřinu. Hasičem si zase uhasíte oheň, abyste mohli projít cestou, kterou potřebujete. Hra bohužel nevyužila toto kombinování moc dobře, jelikož vám přesně ukáže znakem, na co máte dané povolání použít, takže na nějaké logické hádanky tuplem zapomeňte. Hra vás vede pevně za ručičku a nepustí. Také co musím přičíst tvůrcům k dobru, abych nebyl kritický, je, že v misích jsou jakoby minihry, které jsou pro každé povolání jiné a trochu drtí stereotyp. Za farmáře se třeba zúčastníte závodu na praseti s hasičem zas budete z hasičského auta hasit budovy a třeba za policistu budete pomocí odposlouchávacího zařízení zjišťovat, co si zločinci šuškají za dveřmi. Každá profese má také svá vlastní udělátka, nebo jiné typy zbraní. Policista má například zbraň vystřelující hák, zločinec zase zbraň vystřelující barvu atd. Když už jsme u těch udělátek tak Chase má i tablet se kterým můžete skenovat okolí a objevovat různé předměty, například speciální plochy, na které můžete stavět speciální vychytávky, jako skokánky pro auta, heliport, přivolávač aut a mnoho dalších věcí. Tyto předměty jsou stavěny opravdu z kostek narozdíl od předmětů a budov ve městě. Skenovat také můžete pomocí tabletu různé objekty, třeba prase a další věci, ale to si objevte sami stejně jako ve Wii U verzi je tu hromada věcí k prozkoumání a to prozkoumání a sbírání všech věcí tvoří skoro celou hru, jelikož příběhová část vám dá jen 15%. Zbytek hry si doplníte objevováním dostavovacích ploch atd.

Co se tvůrcům podle mě povedlo ale někomu to nemusí tak přijít je soubojový systém, jelikož je stejný jako v Batman: Arkham City. Je opravdu zábavný je svižný, efektivní a funguje, takže bojujete tak, že třeba nepřítele přehodíte přes sebe, nebo ho čutnete a pak se objeví tlačítko X a když ho zmáčknete, tak protivníka ve zpomaleném záběru efektně položíte na zem a pak už mu stačí jen nandat pouta.

Vidím kostičkovaně

Grafika na 3DS poměry je vcelku dobrá i když taková Castlevania předvedla mnohem lepší výkon. Bohužel ona samotná grafika není špatná, ale všechno sráží nepříjemné kousání hry a klesající framerate který ucítíte hlavně, když jedete autem a jízda není plynulá a docela se kouše.

Seber si hlavu z podlahy, jedeme z kopce

Na Lego City Undercover: The Chase Begins pro 3DS jsem se vyloženě těšil. Nedostalo se mi to, čeho bych žádal, ale i tak nejsem vyloženě zklamaný. U hry jsem se i přes to všechno zlé a stereotypní bavil a to velice příjemně. Pořád to má v sobě tu chytlavou LEGO hratelnost, která se nedá upřít a hra má i hodně dobrých a humorných chvil.

Klady

- nápadité bossfighty
- minihry
- spousta objevování

Zápory

- klesající framerate
- špatné řízení
- málo humoru

Hodnocení: 65%