Zavřít reklamu

Velký update pro Wii U přinesl velké změny

Wii U se dočkalo obřího patche, který přidává nové funkce a zrychluje konzoli.

26. 4. 2013    

Další systémový update pro domácí konzoli Wii U od Nintenda je nyní dostupný ke stažení. Update přináší spoustu vylepšených funkcí, jako je zlepšení stability a výkonu. Obdobně i načítací časy budou rychlejší, stejně jako přepínání mezi aplikacemi. Update také položí základ pro launch služby Wii U Virtual Console, který bezprostředně následuje a s nímž budou moci majitelé Wii U objevit některé oblíbené tituly pro domácí konzole, a službu Wii U Panorama View.

Níže naleznete přehled toho, co Vám zmíněný update nabídne:

Standby funkce

•     Tato fuknce umožňuje, aby mohla být data objednaného softwaru, systémových a softwarových updatů stahována a automaticky nainstalována i po té, co je konzole vypnuta.

Updaty pro Miiverse

•     Ovládání, které používá Wii Remote, Wii U Pro Controller a Classic Controller je nyní podporováno.

•     Vstupní obrazovka pro psaní vzkazů je nyní zobrazena také na TV.

•     Vstupní obrazovka pro psaní vzkazů bude mít tlačítko zpět a vpřed (undo/redo).

Updaty pro internetový prohlížeč

•     Ovládání pro které je potřeba Wii Remote a Wii U Pro Controller jsou nyní podporovány.

•     Nyní je možné přepínat mezi vyhledávači, pokud například hledáte klíčové slovo.

•     Je možné se ze záložek dostat přímo na start.

Update pro Nintendo eShop

•     Pokud si objednáte stahovatelný software, jakékoliv dostupné updaty se stáhnou automaticky najednou.

Updaty pro Download Management

•     Nyní je možné znovu objednat stahování.

•     Nově objednaný stahovatelný software se automaticky nainstaluje jakmile je dokončeno stahování.

Updaty pro Parental Controls

•     Omezení „Viewing Distributed Videos“ se změní na „Entertainment Excluding Games“. Obrazovka vyžadující rodičovský souhlas se zobrazí před prvním použitím jakéhokoliv neherního, včetně softwaru pro přehrávání videa, nebo jiné nové služby.

Umožnění přímého otevření  Wii Menu

•     Pokud je po zapnutí konzole zobrazeno Wii U logo, podržte tlačítko B na Wii U GamePadu a Wii Menu se vám zobrazí přímo.

Updaty pro System Settings

•     V Data Managementu mohou být nyní zapojeny až dvě paměťová zařízení do USB rozhraní a je možné mezi nimi a pamětí systému přenášet a kopírovat data.  (Až dvě USB paměťová zařízení mohou být zapojena v průběhu přenášení, kopírování nebo mazání dat. V ostatních případech může být použito pouze jedno

•     TV volba nyní obsahuje možnost přizpůsobit velikost obrazovky podle TV. (To nahradí podobnou předchozí funkci v Miiverse, Nintendo eShopu a internetovém prohlížeči, která nebyla odsraněna.)

•     Funkce „Auto Power-Down“ byla přejmenována na „Power Settings“, která nyní zahrnuje jak nastavení auto power-down tak i novou funkci standby.

 

Vylepšení systémové stability a pohodlnosti

•     Byla vylepšena systémová stabilita a pohodlnost ovládání pro lepší zážitek.

•     Čas, potřebný na start konzole Wii U, na načtení vestavěných aplikací, zavření softwaru a návrat do hlavního menu či přechod mezi softwarem a Miiverse se zkrátil.

27. dubna budou vydány další funkce, které zahrnují:

Virtual Console

Knihovna kvalitních klasických her ze systémů NES a Super Nintendo již bude dostupná pro službu Virtual Console na vašem Wii U včetně favoritů jako Super Mario World, Excitebike, Mario’s Super Picross, F-Zero, Ice Climber, Donkey Kong Jr. a Punch-Out!! Spousta dalších klasických her jako Pac Man, Super Metroid, Mega Man, Stret Fighter a série Super Mario Bros. budou k dispozici již brzy. V budoucnu můžete také očekávat hry na populární Game Boy Advance a Nintendo 64.

Každá hra v knihovně Virtual Console pro Wii U byla vyvinuta, aby umožňovala hraní i při vypnuté televizi pouze pomocí ovladače Wii U GamePad včetně přizpůsobitelných ovládacích prvků, podpory Miiverse a schopnosti okamžitě ukládat postup ve hře. Pokud již máte tyto hry stažené v systému Wii, můžete je do Wii U přesunout a hrát ve Wii Mode bez poplatku. Pokud je chcete upgradovat a využít tak vylepšených funkcí Wii U, můžete je zakoupit za zvýhodněnou cenu.

Wii U Panorama View  

Wii U Panorama View vám poskytne pohled na některé světové pamětihodnosti a zvuky nejzajímavějších destinací. Můžete použít svůj GamePad ovladač k pohledu do všech světových stran k úžasné videoprohlídce, která oživne ve vašich obývácích. Představte si prohlídku veškerých památek v Londýně na světoznámém double-deckeru nebo oběd v ulicích Rio de Janeira při věhlasném karnevalu. Interaktivní náhled těchto prohlídek je k dispozici zdarma ke stažení ke stažení na Nintendo eShopu.