Zavřít reklamu

Předpokládané hry pro next-gen Xbox

IGN zveřejňuje seznam předpokládaných titulů pro nový Xbox.

25. 4. 2013    

Nový Xbox bude představen na oficiální prezentaci Microsoftu, tak jak tomu bylo u Sony. Stane se tak 21. května. Předpokládá se samozřejmě, že nový Xbox bude představen i s prvotními funkcemi a prvními hrami. IGN už sestavilo seznam her, které můžeme zřejmě pro tuto konzoli očekávat. Pojďme se na ně podívat.

Interní hry pro nový Xbox (předpokládaný název „Xbox“ či „Xbox 720“)

Halo 5 – zřejmě nejočekávanějším titulem bude nový díl Halo, které zřejmě můžeme očekávat jako jeden z launchových titulů. Přece si Microsoft nenechá utéct šanci, uvést svůj největší klenot v nejlepší možné době. V podstatě bylo potvrzeno, že Halo 4 bylo vlastně prvním dílem nové trilogie.

Forza Motorsport 5 – Tady není o čem diskutovat, Forza je momentálně králem závodění a to samé se bude snažit Turn 10 dokázat i na novém Xboxu.

Ryse – O Ryse nebylo dlouho slyšet. Hra je vyvíjena tak nějak potajnu ve studiu Crytek, a to už přes 4 roky. Půjde o jeden z launchových titulů, který využije i nový Kinect.

Neoznámená zombie hra – Prozatím neoznámený titul od zřejmě od některého z interních studií Microsoftu. Nový Xbox se zřejmě chce taktéž svézt na oblíbené vlně zombií.

Nová rodinná hra – Čeká nás také nový rodinný titul o němž se už delší dobu spekuluje. Podle jistých informací na něm Microsoft pracuje ve spojení se studiem Pixar. Je možné, že nás čeká něco podobného jako Disney Infinite.

Nový titul od Lionhead – Lionhead je studio stojící zejména za hrami Fable. Nyní už není pod vedením Petera Molyneuxe, takže je zřejmě konec nekonečným slibům a je čas konat. Uvidíme zda bude oznámeno Fable 4, dá se to ale očekávat.

 

Hry od třetích stran

Zaklínač 3: Divoký hon – Zaklínač 3 byl potvrzen CD Projektem RED před několika týdny. Hra vyjde jak na PC, PS4, tak i nový Xbox. Předpokládané datum tohoto veleRPG je stanoveno na rok 2014.

Destiny – Destiny je novým sci-fi univerzem od Bungie (původní autoři Halo série). Bungie už potvrdilo, že jejich hra vyjde na novou konzoli od MS.

Call of Duty: Ghosts – Včera Tesco nepřímo oznámilo Call of Duty: Ghosts. Dá se očekávat že vyjde i pro nové konzole, ale je možné že bychom se na nových konzolích mohli dočkat odlišného titulu Call of Duty.

Dragon Age 3: Inquisition – Třetí Dragon Age bylo již potvrzeno, ale nic moc se o něm neví. EA jej připravuje na příští rok a hra by měla běžet na Frostbite enginu 2.

The Evil Within – Nově potvrzená hra od Bethesdy. Bude se jednat o čistokrevný horor za nímž stojí tvůrce série Resident Evil, Shinji Mikami. Ani tato hra nebude chybět na nové konzoli od MS.

Thief – Nový Thief vyjde v roce 2014 a bude rovněž další hrou třetích stran, která podpoří tuto konzoli.

Rainbow 6: Patriots – prozatím odložený titul od Ubisoftu, který by se měl v budoucnu objevit taktéž na nových konzolích.

Mafia 3 – Mafia 3 samozřejmě zatím nebyla potvrzena, ale vypadá to že se k tomu schyluje už brzy. Mafia 3 bude zřejmě odhalena na E3. Je další hrou která se předpokládá pro novou konzoli.

Watch Dogs – tady není o čem diskutovat. Ubisoft jednoznačně novou konzoli od MS podpoří hrou Watch Dogs, kterou v podstatě už pro Xbox potvrdil. PS4 jí má jistou, tudíž tady je to také tutovka.

DOOM 4 – DOOM 4 je velká kapitola sama o sobě. Bethesda o něm mluví už dlouhou dobu. Víme že je ve vývoji už nějaký ten rok. Nicméně podle posledních spekulací to vypadá, že se vývoj nedaří tak jak by měl. ID Software a Bethesda z něj chtějí mít hitovku, a tak jej raději odložili až na next-gen.

Nový Ready at Dawn – Předpokládá se i vydání nového Ready at Dawn, další podrobnosti nejsou.

Nový Sonic – SEGA v podstatě potvrdila další díly Sonica, takže se dá očekávat že Sonic se objeví i na nových konzolích.

Nové Final Fantasy – předpokládá se i vydání nové hry od Square Enix na enginu Luminous.

Nové hry od Cryteku – Kromě exkluzivního Ryse se dá očekávat že Crytek podpoří nový Xbox hrami jako Homefront 2, dalším Crysis v budoucnu či Timesplitters.

Nový titul od Remedy – Dalším ze studií které jistě něco připravují pro nový Xbox je Remedy. Nejvíce se očekává plnohodnotné pokračování titulu Alan Wake.

Nový titul od Warhorse – Na tento titul IGN zapomnělo. Jedná se o RPG ze středověku, za kterým stojí české studio Warhorse. Datum vydání se očekává zhruba v roce 2015.