Zavřít reklamu

Dark Souls 2 bude přístupnější větším masám

Nový díl Dark Souls bude přístupnější pro více hráčů. Neztratí tím své kouzlo?

10. 12. 2012    

Magazín EDGE, i přesto že hra Dark Souls 2 je oznámena sotva nějakých 48 hodin, přinesl preview na tuto očekávanou pecku a dokonce ji tamní redaktoři měli už šanci vyzkoušet na vlastní kůži. Tvůrci z From Software o hře uvedli toto – „Dark Souls 2 bude více přímočaré a více srozumitelné.“ Co to ale znamená? Neztratí tím hra své originální a osobité kouzlo?

Hra údajně bude přístupnější většímu počtu hráčů, takže by se mohlo stát, že některé prvky by mohly být upraveny či snad vypuštěny. Doufejme, že se bude jednat jen o drobné zásahy do hratelnosti. Ostatně Demons Souls a Dark Souls se proslavily zejména díky tomu, že to byly tak skvělé a náročné tituly.

Trochu zvláštní je i to, že hlavní tvůrce série, Hidetaka Miyazaki odchází trochu do ústranní a na hru bude jen dohlížet, jako tomu je například u hry Metal Gear Rising: Revengeance, kde dělá Hideo Kojima jen dozor. Větší prostor tedy dostanou jiní vývojáři a uvidíme jak se s tím poperou. My ale doufáme, že ve finále půjde o stejně skvělou hru, jakou bylo Dark Souls.