Zavřít reklamu

BAFTA slaví 25 let

Britská akademie filmového a televizního umění celebruje všechny formy umění, hry nevyjímaje.

3. 10. 2012    

Ačkoliv dennodenně slyšíme negativní ohlasy na „škodlivé“ hry, BAFTA si je vědoma toho, jak se hry rychle rozšiřují, vyvíjejí, a v neposlední řadě také ovlivňují tradiční televizi nebo divadlo. Dnes večer se bude v Los Angeles konat velká ceremonie.

Této velké akce se zhostí Luke Skywalker. Popravdě to bude herec Mark Hamill, který je nejen skvělý ve svém řemesle, on je taky velmi náruživý hráč her, což je při jeho věku velmi úsměvné, o to víc ale sympatické. Sám bude hodnotit svůj přechod mezi TV a hrami. „Hry mohou dodat stejné množství zážitků a obohatit vás jako film nebo divadelní hra.“

My samozřejmě souhlasíme, Marku. Nedávno se mj. zhostil výborně své dabovací role. Fantasticky se vžil do Jokera ve videoherním Batmanovi v Arkhamském blázinci i ve městě.

Co se týče cen, tak BAFTA udělila ocenění např. Jesperu Kydovi (hudbou přispěl např. do MDK2, Messiah, sérií Hitman, Assassins Creed nebo nedávno také do Darksiders II a Borderlands 2) nebo úvodní znělce do Rome: Total War. Je vidět, že i za hry můžete dostat nejen peníze, ale i náklonnost široké veřejnosti.