Zavřít reklamu

WRC 3 – Preview

Třetí díl závodní série již klepe na dveře.

6. 9. 2012    

Je tady opět podzim a s ním i konec letní okurkové sezóny. Na pulty obchodů se chystá několik zajímavých herních titulů, včetně již třetího dílu závodní série WRC, nechávající Vás prožít světový šampionát v rally. Hra by podle italských Milestone měla přinést několik zásadních novinek, tak se na ně pojďme podívat.

S velkými změnami u sportovních her, které vycházejí rok co rok (NHL, F1,…), je to poměrně složité. Kde jsou tvůrci svázáni licencí a tvrdými podmínkami ze strany sportovních komisařů, tam se moc (kromě aktualizace soupisek a týmů) zkrátka nadělat nedá. WRC se nám ale snaží naznačit, že to není jeho případ.

Po nepříliš nadšených ohlasech na grafiku předchozích dvou dílů (naše recenze WRC 2 zde) hra nově poběží na enginu s názvem Spikeengine. Ten se nově má více soustředit na vykreslení života podél tratí rychlostních zkoušek – davy fandících fanoušků. Další změnou v grafickém kabátě bude kompletně předělaný systém osvětlení scén a propracované částicové efekty. Dle prvních gameplay videích hra vypadá opravdu o něco lépe, než minule, takže se nechme překvapit, jak na tom bude finální verze, která vychází již ani ne za měsíc.

Změn by dle slov tvůrců měla doznat i kariéra, která ovšem minule dokázala docela zaujmout a motivovat hráče k postupu výš a výš. Velkým otazníkem zůstává stále ne moc povedený jízdní model, který ovšem ve WRC 2 byl přece jen o něco povedenější, než v původním díle z roku 2010.

Co se týče samotných závodů, čeká nás zde padesát WRC týmů z třídy 2 i 3, nové lokace a předělané rychlostní zkoušky z minulých ročníků. Vozů zde bude opět požehnaně – zastoupeny budou klasicky skupiny WRC, S2000, produkční vozy a třešničkou na dortu budou samozřejmě dravci ze sk. B. jak to vše dopadne, uvidíme již brzy – hra vychází v prvním říjnovém týdnu na PC, PS3, X360 a PS VITA. Recenzi pochopitelně přineseme.