Zavřít reklamu

Nintendo představuje Wii U!

Ačkoliv to už vypadalo, že z nejočekávanější konference se stane nejneočekávanější propadák, tak naštěstí se tak nestalo. Nintendo svou konferenci zachránilo tím, že oznámilo zcela novou domácí konzoli. Její název je Nintendo Wii U! Ale má šanci tato konzole oslnit oproti Playstationu 3 a Xboxu 360? Rozhodně ano. Wii U je totiž silnější než obě […]

7. 6. 2011    

Ačkoliv to už vypadalo, že z nejočekávanější konference se stane nejneočekávanější propadák, tak naštěstí se tak nestalo. Nintendo svou konferenci zachránilo tím, že oznámilo zcela novou domácí konzoli. Její název je Nintendo Wii U! Ale má šanci tato konzole oslnit oproti Playstationu 3 a Xboxu 360? Rozhodně ano. Wii U je totiž silnější než obě tyto konzole.

Hardwarové specifikace:

Procesor: Konzoli bude pohánět několikajaderný procesor IBM

Video: 480i, 480p, 720p, 1080i, 1080p. Podporovány jsou veškeré dostupné kabely pro zvukový a obrazový výstup.

Konzole má 4x port USB 2.0 a může se k ní připojit až čtveřice ovladačů Wii Remote. U konzole je kompatibilita veškerých hardwarových zařízení z Nintenda Wii.

Potvrzenými hrami jsou: Assassin’s Creed: Revelations, Darksiders II, Ghost Recon Online, Dirt 3, Aliens: Colonial Marines, Metro: Last Light, Batman: Arkham City, Battlefield 3, Prototype 2, Driver: San Francisco, FIFA 12 a Super Mario Bros. Mii.

Nejzajímavější na konzoli je samotný ovladač na kterém je možné také hrát. Přímo na ovladači se nachází 6ti palcový LCD displej. Také jsou na něm gyrosenzory, mikrofon a pohybová čidla. Dají se přímo na něm hrát jak přímo Nintendo hry, pokud nemůžete zrovna na TV, tak i menší hříčky.