Zavřít reklamu

Playstation Move Heroes – Recenze

Recenze rodiného titulu Playstation Move Heroes

18. 5. 2011    

Hned na začátku si pojďme říci, že tento titul měl velké ambice, které nebyly příliš naplněny. Po prvních trailerech by člověk chtěl řvát radostí, vždyť se vrací veškeré animované legendy, jaké kdy Playstation měl. Jenže jejich návrat zkrátka tím, jaký bychom skutečně chtěli. Jedná se totiž o klasickou kolekci nejrůznějších miniher, které provádíte skrze známé postavičky. Jak tedy dopadla tahle na děti mířená párty s Movem v ruce?

Ratchet? Jak? Sly? Daxter? Bentley? Clank?

V této hře se objeví celkově šestice známých hrdinů. Jmenovitě jsou to Ratchet a Clank, Jak a Daxter a jako poslední dvojička Sly Cooper a Bentley. Zejména návrat Jaka a Daxtera velmi potěšil, neboť oni dva stále čekají na svou první řádnou příležitost na Playstationu 3. Nicméně všechny tyto postavičky jsou poslány na stejné místo, a to malým zákeřným ufonem, který hodlá vyhlásit nejlepšího hrdinů, tudíž se o tento post budou muset postavičky porvat.

Vy si vyberete jeden ze čtveřice základních světů a v něm postupně plníte různé úkoly. Jsou to však pouze minihry speciálně postavené tak, aby vyhovovaly herním praktikám s ovladačem Move v ruce. Bohužel většina těchto miniher je příšerně jednoduchá, takže s nimi nebudete mít nejmenší potíže a rozhodně nejde o titul, který by se dal hrát delší dobu v kuse. Herní doba také není kdovíjak vysoká, protože během tří dnů můžete dosáhnout samotného konce.

Honba za nejvyšším skóre

Vždy před nějakou z disciplín si vyberete jednu ze tří dostupných dvojic, s kterou budete chtít zdolat nemožné. Máte před sebou různorodé úkoly. Někdy bude potřeba bránit před nepřáteli podivné věže, občas si zaházíte podivným diskem, který je možný řídit během letu, jindy zase budete posílat bowlingovou kouli na příslušná místa, přičemž jí pomocí Move můžete směrovat. Občas dojde i na tradiční hopsací levely, kde také budete přinuceni občas dát někomu po tlamě. Zkrátka je toho poměrně dost, co je však poněkud nepříjemné, tak to rozhodně fakt, že veškeré disciplíny máte omezené časovým úsekem. Avšak pokud to dobře zvládnete, budete na konci odměněni i nějakou tou medailí. Ale jen málokdy se stane, že byste nezískali zlatou. Časem se však začnou úkoly opakovat, akorát se odehrávají v odlišném herním prostředí, a to je trochu škoda.

Co je však škoda a že by se to k tomuto typu hry velmi hodilo, tak to je téměř úplná ignorace hry pro více hráčů. Ano je tu možnost režimu pro dva hráče, ale hraní je jakési nemastné a neslané. Jeden tedy pohybuje postavičkou a ten druhý pouze vykonává příkazy, které může ovlivnit pomocí zaměřovače. To znamená, že může střílet, odpalovat bomby a mnoho dalšího. Pro dva to tedy zrovna velká zábava není a je to škoda, protože tohle by byl ideální titul pro hromadné zábavy, například ve čtyřech. Ještě více by samozřejmě potěšila možnost zahrát si online s dalšími živými hráči, čímž by hra dostala nový náboj. Hra je tedy spíše orientována do singleplayeru a dost výrazně jí to oslabuje.

Co se pak týče zpracování hry, nedá se jí toho moc vytknout. Engine působí velmi dobře, jelikož veškeré filmečky jsou zpracovány téměř dokonalou technologií, jakou používají nejmodernější animované filmy. Nejvíce se hra podobá asi poslednímu Ratchetovi, který s CGI sekvencemi exceloval a tady se to daří také. Ostatně ani grafická stránka samotné hry není vůbec špatná. Autoři z Nihilistic Software si v tomto případě dali velmi záležet a z této stránky hru ušili zřejmě nejlépe, jak mohli. Klasický animácký styl je prostě nejvhodnější volbou. K tomu si přičtěte velmi slušný soundtrack a dabing. I když nejsem si jistý, zda u některých postaviček byli opět přizváni stejní dabéři. Bohužel se kamsi vytratily velmi humorné hlášky malého chlupatého Daxtera a chytrolínské prupovídky Clanka.

Bez Move to nejde

Pokud jde o ovládání samotné hry je to tak trochu na „zvykačku“. Zkrátka, když nemáte navigační ovladač, musíte použít klasický dualshock, čímž není manipulace úplně optimální, ale budiž. Zřejmě vás ale nejvíce zajímá, jak si vede pohybový ovladač Move a já vám mohu garantovat, že výborně. Odezva je velmi rychlá a zaměřování je bezproblémové. Je vidět, že již samotná herní peripetie je velmi dobře nekalibrována od samotného základu a společně s hrou funguje na jedničku. Jediné co je občas k uzoufání, tak to jsou chvilky, kdy nemáte buďto dostatek světla nebo se dostanete mimo pole, kde jste snímáni Playstation Eye kamerkou. V tu chvíli je Move bezmocný a vy chvilku také.

Co tedy k Playstation Move Heroes říci závěrem? Inu jde o poměrně kvalitní hříčku na dlouhé chvíle, ale není to nic, co by vás nutilo běžet pro ni do obchodu a trávit u ní dlouhá odpoledne popřípadě večery. Potěšil návrat jednotlivých postaviček, nešlo však o nic převratného a nadále zůstává naděje, že se Jak s Daxterem objeví v regulérním čtvrtém pokračování. Upřímně věřím v jeho odhalení na E3 za 3 týdny. Takže suma sumárum jde o slušný pokus jak potěšit menší publikum, ale starší hráči si hru pouze vyzkouší a další příležitost u nich rozhodně nedostane.

Klady

- grafická stránka
- výborná kompatibilita s PS Move

Zápory

- po delší době nezábavné
- opakující se mise
- chybí online podpora

Hodnocení: 65%