Zavřít reklamu

Unikly první informace o Nintendu Wii 2

Francouzský herní server 01net včera nejspíše omylem do světa vypustil vůbec první informace o chystaném Nintendu Wii 2, jež je kódově označeno jako Project Café a mělo být představeno až na červnové E3. Tvarem i designem prý konzole bude připomínat Xbox 360 slim a uvnitř samozřejmě nalezneme i daleko výkonnější hardware. Wii 2 bude pohánět […]

16. 4. 2011    

Francouzský herní server 01net včera nejspíše omylem do světa vypustil vůbec první informace o chystaném Nintendu Wii 2, jež je kódově označeno jako Project Café a mělo být představeno až na červnové E3.

Tvarem i designem prý konzole bude připomínat Xbox 360 slim a uvnitř samozřejmě nalezneme i daleko výkonnější hardware. Wii 2 bude pohánět trojjádrový procesor IBM PowerPC, grafický čip ATI R700 s shadery 4.1 a 512 MB vlastní paměti.

Konzole by navíc měla být i zpětně kompatibilní se staršími bratry GameCube a Wii. Mimo zařízení se ale inovací dočká i ovladač, jež by měl mít přední kamerku, ovládácí kříž, dvě spouště, dvě tlačítka i šestipalcový dotykový display.

Nintendo Wii 2 bude na trh uvedeno nejspíše v roce 2012, avšak velkých odhalení bychom se měli dočkat již na E3.