Zavřít reklamu

Mass Effect 2: Arrival – Reapeři přicházejí

Po několika minutovém gameplay videu se na veřejnost dostaly i dosti detailní informace o samotném příběhu a náplni DLC. O čem tedy Mass Effect 2: Arrival bude? Někteří si možná ještě dnes vzpomenou na admirála Hacketta, z prvního dílu série, jež vám nabízel zajímavé úkoly. V Arrival se vrací a nabízí Shepardovi poslední práci. Má […]

28. 3. 2011    

Po několika minutovém gameplay videu se na veřejnost dostaly i dosti detailní informace o samotném příběhu a náplni DLC. O čem tedy Mass Effect 2: Arrival bude?

Někteří si možná ještě dnes vzpomenou na admirála Hacketta, z prvního dílu série, jež vám nabízel zajímavé úkoly. V Arrival se vrací a nabízí Shepardovi poslední práci. Má unést ze zajetí doktorku Amandu Kenson, kterou uvěznili Batariáné a podezírají ji z terorismu. Navíc celá mise musí proběhnout naprosto diskrétně, takže své společníky s sebou velitel Normandie tentokrát vzít nemůže.

Pozor na spoilery…

Nyní přichází pár bližších informací o příběhu. Pokud si tedy nechcete zkazit zážitek z hraní následující tři odstavce přeskočte. Vaším prvním úkolem je samozřejmě zachránění doktorky Kensonové, avšak po rozhovoru s ní se Shepard dozví, že obvinění z terorismu je oprávněné. Pokusila se totiž zničit část Batarianské infrastruktury kvůli blížícímu se příletu Reaperů.

Dle nezvratného důkazu, který nalezla, jsou totiž nepřátelé daleko blíže, než si lidé, či celá Citadela myslela a navíc letí směrem k Batariánům. Tudíž alespoň částečné zničení infrastruktury planety by jejich přílet alespoň odložilo a ostatní rasy se mezitím na invazi budou moci částečně připravit. Jak ale zničit něco tak velkého? Pokud jste hráli přídavek z prvního Mass Effectu s příznačným názvem Bring Down The Sky. Už možná víte, co mám na mysli. Spolu s doktorkou se dle vzoru Batarianských teroristů pokusíte unést asteroid a nasměrovat ho na planetu.

Každá volba se počítá

Po spoilerové části se můžeme zaměřit na dojmy zahraničních novinářů, kteří měli tu čest a DLC Arrival si na vlastní kůži odzkoušeli. Dle nich je minimálně první půle přídavku spíše akčně založená, zatímco v té druhé z větší části přijdou na řadu důležitá rozhodnutí, jež samozřejmě ovlivní i děj Mass Effectu 3. Přídavek je samozřejmě hratelný, až po misi na Horizonu nebo poté, co dokončíte hlavní příběhovou linku druhého dílu. DLC vám zabere několik hodin času, přičemž absolvujete pět misí a dočkáme se minimálně i pár nových zbraní.

Mass Effect 2 Arrival vychází 29. března tohoto roku na PC, PS3 a Xbox 360 za slušných 170 Kč (560 MP, či BP).