Zavřít reklamu

Jak vidí Microsoft hraní na PC v budoucnu ?

Společnost Microsoft se v poslední době hodně zaměřila na svoji herní konzoli Xbox 360 a tak nějak odbývala PC platfotmu. Asi už rok Microsoft tvrdí, že změna v PC hraní nastene s jejich novým operačním systémem Windows 8. Tím se rozvine služba Games for Windows Live. Takzvaný Live v počítačové herní scéně podporuje zhruba patnáct […]

21. 3. 2011    

Společnost Microsoft se v poslední době hodně zaměřila na svoji herní konzoli Xbox 360 a tak nějak odbývala PC platfotmu. Asi už rok Microsoft tvrdí, že změna v PC hraní nastene s jejich novým operačním systémem Windows 8. Tím se rozvine služba Games for Windows Live. Takzvaný Live v počítačové herní scéně podporuje zhruba patnáct her a jsou to například: GTA IV, Dirt 2 a Tron. Tato řada čítajicí pouze pár titulů se neustále rozšiřuje a nese si spolu spousty výhod například: přátelé, konverzace, achievementy. No v podstatě jako na Xboxu jenže například nemáte svého avatara a není placená.

Z dílen Microsoftu uniklo jedno video, jak si představují hraní na počítačích právě s Windowsem 8 a chtějí rozšířit Windows Live do všech her, provázat hraní se sociálními sítěmi a udělat PC platformu pro hráče znovu atraktivní jak byla kdysi. Však se podívejte.