Zavřít reklamu

iPad 2 – Nejlepší tablet již brzy na trhu!

Nebylo žádným překvapením, když se ve středu dočkali novináři z celého světa představení nového přístroje od firmy Apple. Jak bylo předem avizováno, šlo o iPad druhé generace. Faktem je, že nám přijde na takové oznámení brzy, ale to nevadí, jelikož Apple se značně překonal v technické vybavenosti iPadu 2. Nejzvláštnější na oznámení bylo asi to, […]

5. 3. 2011    

Nebylo žádným překvapením, když se ve středu dočkali novináři z celého světa představení nového přístroje od firmy Apple. Jak bylo předem avizováno, šlo o iPad druhé generace. Faktem je, že nám přijde na takové oznámení brzy, ale to nevadí, jelikož Apple se značně překonal v technické vybavenosti iPadu 2. Nejzvláštnější na oznámení bylo asi to, že sám šéf Applu, Steve Jobs, kterého média už pohřbila, se postaral o jeho prezentaci. Co tedy iPad přináší oproti staršímu bratříčkovi?

Především byl zvýšen výkon samotného zařízení. Ostatně poté co Sony předvedlo své čtyřjádrové NGP se není čemu divit, že ostatní budou standartně na trh uvádět dvoujádrové stroje, a to i když jsou tak malé. iPad 2 však stále patří do skupiny tabletů. Tentokrát je však poháněn jádrem A5, což je zcela nový čip. Tento čip je dvakrát výkonnější (dvoujádrový), než ten předchozí a co se týče grafického procesoru, ten je dokonce devítinásobně silnější. Pokud se tedy těšíte na ještě lepší hry iPad 2 je určitě přinese. Výdrž baterie zůstává stejná, tedy kolem deseti hodin, při běžném používání. Dále se iPad 2 dočkal přední kamery pro videohovory a také zadní pro HD videa. Co se pak týče rozměrů, ty jsou stále stejné, až na tloušťku, kde z původních 13,4 mm přístroj zhubl na 8,8 mm. Display je stejně velký (9,7 palce). Poslední velkou novinkou je HDMI výstup na TV.


Nuže zní to vcelku slibně, ale kolik že bude iPad 2 vlastně stát? Cena bude naprosto stejná jako u iPadu, takže první generace jde s cenami momentálně níže. A kdy dorazí na trh? Konkrétně 25. března, kdy se začne prodávat celosvětově a to s novým firmwarem iOS 4.3. Jdete do toho?