Zavřít reklamu

Uncharted 3: Drakes Deception – Preview

Nathan Drake potřetí v našem preview

1. 3. 2011    

Nathan Drake. Jméno, které se zapsalo do dějin videoherního průmyslu doslova zlatým písmem. Už v prvním z jeho dvou dosavadních dobrodružství jsme se přesvědčili, že Nathan je miláček štěstěny. Navíc zpracování společně s příběhem dokonale poslalo tento titul do výšin. Druhý díl posunul laťku zatraceně vysoko a autoři z Naughty Dog budou mít opravdu co dělat, aby dokázali jeho kvality překonat. Zřejmě ale vědí jak na to.

Dá se vůbec Among Thieves překonat?

Uncharted 3 nese podtitul Drake’s Deception a bude se odehrávat v prostředí, jaké nám v sérii zatím naservírováno nebylo. Nathan tentokrát odcestuje do Arabské pouště. Konkrétně Rub´ al-Chálí (Atlantis of the Sands). Co ale v pusté poušti? Drake zde hodlá vyhledat bájné město Iram of the Pillars, které se ztratilo před tisíci lety a dodnes není jasné, jaké poklady vlastně ukrývá. Je jasné, že se Nathanovi postaví do cesty nějaký důkladný záporák (už Lazarevič byl slušná vazba). Zatím nebylo odtajeno o koho jde, ale zřejmě se to dozvíme na E3. Už teď ale víme, že tvůrci plánují proti nám postavit někoho se smyslem pro strategii a s ledovým klidem v jednání. Tím se dočkáme zásadní změny, jelikož Lazarevič byl drsným vojákem každým coulem. Je naprosto jasné, že nebude chybět ani největší kamarád našeho hrdiny, a to Victor Sullivan (Sully). Dá se předpokládat i návrat něžného pohlaví, takže počítáme s Elenou, u Chloe není návrat tak jistý. Už samotný trailer předvedl, v čem bude síla Uncharted 3. Bude to opět zpracování herních lokací a grafický engine, který bude hru pohánět. Ten byl oproti druhému dílu opět značně vylepšen, takže i z prvních záběrů si lze všimnout lepšího nasvětlování a také stínování v určitých lokacích. Navíc přijde premiérově i podpora 3D, takže skromná hrstka majitelů bude mít o třídu lepší pokoukáníčko. Studio navíc používá speciální zařízení pro motion capturing, díky kterému se dá docílit dokonalých pohybů postav. A díky možnostem PS3 a grafickému enginu se jim to jistě zdárně podaří. Podle slov autorů se nebude třetí díl odehrávat pouze v Arábii, ale i v dalších částech světa. Uvidíme, co vše pro nás autoři chystají, předpoklad však je, že v Atlantis of the Sands celý příběh vyvrcholí.

Písek všude kam se podíváš!

Vývojáři z Naughty Dog se dokonce vypravili do Kalifornie, aby si udělali jasnou představu o tom, jak se písek ve skutečnosti chová. Právě na něm bude celá ta úžasná podívaná postavena. Písek zde bude v mnoha podobách. Dojde na velké písečné duny, které bude Nathan, nucen pěšmo zdolat, nebude chybět ani pohyblivý písek a mnoho dalších podob. Tipujeme, že se určitě dostaneme do situace, kdy bude Nathanovi hrozit smrt zasypáním a možná ne pouze jednou. Písek zde bude hrát stejnou roli jako v jedničce voda a dvojce sníh. Pohyby hlavního protagonisty došly také k různým vylepšením, zejména v lezeckých pasážích Nathan předvede nové pohyby, což by mělo dodat na realističnosti těchto okamžiků. Dále nás čeká také nový systém boje nablízko. Tentokrát můžete pěsti rozdávat i několika vojákům najednou. Údajně byly přidány i jakési stealth prvky, které nám dovolí určité pasáže projít naprosto nepozorovaně, někdy naopak budeme nuceni s kulometem v ruce odolávat vlnám nepřátel. Zda nás ve hře čekají nestvůry, není zatím jasné, není to však vyloučené. Tradičně se dočkáme přestřelek s možností krytí a také kvalitních animací, během nichž se vám bude tajit dech a budete pronášet „Jak tohle mohl přežít?“ Takzvané památné scény zde budou opět hojně, ostatně na nich byly předchozí dva díly postaveny.

Kooperace se prosadí i v písečných dunách

Jak již bylo zmíněno, vrátí se Sully a tím pádem autoři došli k závěru, že by bylo dobré nechat postavy mezi sebou spolupracovat. A to mnohem více než v předchozích dílech. Dokonce bychom se měli dočkat podpory kooperativního režimu online, tudíž s živým kamarádem po boku. Tvůrci slibují pestřejší využití prostředí pro spolupráci postav. Nebude chybět ani klasický multiplayer, ale veškerého jeho změny oproti druhému dílu jsou zatím drženy v tajnosti a dozvíme se o nich více zřejmě až na E3. Naughty Dog však chce hráčům nabídnout to nejlepší a chtějí přivést zážitek z multiplayeru tak silný, jako je například v sériích Call of Duty, Halo nebo Killzone.

Uncharted 3: Drake’s Deception vypadá naprosto fantasticky už teď, a to mají tvůrci ještě celých 8 měsíců na doladění, případně na vylepšení. Ani na chvilku nechceme připustit, že by se třetí díl nemusel povést. V posledních letech Naughty Dog opravdu předvádí ty největší kousky ve videoherám světě. Nathan Drake se také zřejmě podívá příštím rokem na stříbrná plátna. Každopádně my i vy se můžeme těšit na 1. listopad, kdy Uncharted 3: Drake’s Deception vyjde exkluzivně na konzoli Playstation 3. A už teď doufáme, že třetí dobrodružství Nathana Drakea nebude zcela posledním. Tohle přání, ale zřejmě bude vyslyšeno.