Zavřít reklamu

Uncharted: The Nathan Drake Collection – Recenze

Uncharted: The Nathan Drake Collection se řítí v naší recenzi!

30. 9. 2015    

Recenzovaná verze: Playstation 4 (hra je exkluzivním titulem této konzole)

Sony se vydala jinou cestou, než Microsoft, co se týče zpětné kompatibility. Sony jde cestou remasterů, nicméně se snaží vše dohnat kvalitou a obsahem. V příštím týdnu dorazí kolekce série Uncharted. Konkrétně Uncharted: The Nathan Drake  Collection. Měli jsme tu čest si s Nathanem v novém kabátku potykat o něco dříve a podíváme se tedy, jak to dopadlo.

Nathan Drake v plné parádě

Nathan Drake se vrací v edici, kdy na jednom Blu-Ray disku naleznete kompletní remastery z původních tří titulů. Tedy Uncharted: Drake‚s Fortune, Uncharted 2: Among Thieves a Uncharted 3: Drake‚s Deception. Kompletně však chybí multiplayerová část hry.  Do kolekce možná ke škodě nebyl zahrnut titul Uncharted: Golden Abyss, který vyšel před třemi lety pro Playstation Vita.

Čím se tedy Uncharted kolekce liší. Zejména grafickou stránkou. Nejlépe pokud začnete hned prvním dílem, kdy poznáte znatelný rozdíl. Nathan Drake se tu může pyšnit modelem ze třetího dějství, tudíž vypadá mnohem lépe a detaily obličeje jsou značně vylepšeny. To se týká i ostatních postav, které mají o mnoho polygonů více a celá situace tak vypadá velmi dobře. Zlepšena byla i kvalita vody a vegetace. Dost velký posun je znát také v případě dohledu, kdy najednou vidíte různé detaily i v dáli a v údolí pod vámi.

Remaster se vším všudy!

Pokud vám Uncharted přišlo graficky výborné, tak teprve teď budete vše obdivovat o to více. Pravdou je že o remaster se nepostaralo studio Naughty Dog jako tomu bylo v případě The Last of Us: Remastered, ale studio Bluepoint. Nicméně je tu velká snaha o vylepšení a obraz vypadá fantasticky. Vše běží v nativním FullHD a také nechybí 60FPS díky čemuž je hra nesmírně ostrá.

Vylepšena byla pochopitelně i hudba, která vás doslova pohltí, a teprve s odstupem let si uvědomíte, že veškeré původní tóny opravdu pocházejí z prvního dějství. Dabing je také drobně zlepšen po zvukové stránce a efekty rovněž. K tomu se váže velká pochvala pro českou pobočku Playstation za dojednání titulků k prvnímu a druhému dílu. Díky tomu je celá kolekce počeštěna v rámci českých titulek. Třetí díl byl počeštěn již původně.

Nechybí ani novinky v podobě obsahu

Největší posun je samozřejmě u prvního dílu. Kromě již zmíněných úprav bylo také předěláno ovládání, což se týče následně i dvou dalších. Ovládání je uzpůsobeno zřejmě, tak jak bude přichystáno pro díl čtvrtý a aktuálně vám tak umožňuje celou kolekci hrát stejným stylem. Druhý díl je na první pohled o něco hezčí, zejména proto že vizuál v té době již pokročil a nutno říct že společně s třetím dílem u nás tvoří stále nejlepší akční hry posledních několika let. Ztvárnění třetího dílu je stále nejhezčí a některé lokace zejména na poušti opravdu zanechávají dojem.

Kromě toho že kolekce nabízí klasické tři kampaně tak přináší pár bonusů, spoustu nových trofejí, které původně ve hrách nebyly. Nechybí také nová obtížnost, a to jak pro hráče příležitostné, tak velmi zkušené. Hra tak nabízí velmi snadnou obtížnost a také velmi náročnou. Obtížnost brutální je tedy jen pro velmi otrlé. Nově se zde objevu i Velmi rychlý průběh, kdy se vám započítává čas, za který stihnete danou úroveň dokončit. Ostatně nově se veškeré statistiky započítávají a porovnávají s vašimi přáteli, kteří hru rovněž hrají. Nechybí také sběr pokladů a otevírání nových skinů, zbraní a funkcí, které hru ozvláštňují. Jako třešinka na dortu je zde i fotorežim.

Uncharted: The Nathan Drake Collection ukazuje, že série jakou je Uncharted nejsou příliš často k vidění. Neutuchající akce podávaná s řádnou dávkou humoru a nadsázky. Přece jen do reálu to má příliš daleko, neboť by Nathan zemřel při prvním výbuchu. Je to však o tom se bavit a tato kolekce vám to zajistí královsky. Pravda, pokud jste již sérii hráli, tak vás nemá příliš čím překvapit, ale pro nováčky se bude jednat o výjimečný kousek. Nováčci si tedy mohou ještě 5% k finálnímu hodnocení přičíst k dobru.

Uncharted: The Nathan Drake Collection obsahuje kompletní českou lokalizaci v podobě titulků

Klady

- grafické zpracování
- hratelnost
- české titulky

Zápory

- chybějící multiplayer

Hodnocení: 85%