Zavřít reklamu

Vraždy a obchod s drogami v Call of Juarez 3: The Cartel

Třetí díl trilogie Call of Juarez s podtitulem Kartel byl prezentován jako krvavý výlet z Los Angeles do Juarezu v Mexiku. Stejně jako L.A. existuje i město Ciudad Juárez, které je největším městem mexického státu Chihuahua. Od hranic s texaským městem El Pasem ho děli pouze řeka Rio Grande. Juarez je v Mexiku známý vysokým […]

20. 2. 2011    

Třetí díl trilogie Call of Juarez s podtitulem Kartel byl prezentován jako krvavý výlet z Los Angeles do Juarezu v Mexiku. Stejně jako L.A. existuje i město Ciudad Juárez, které je největším městem mexického státu Chihuahua. Od hranic s texaským městem El Pasem ho děli pouze řeka Rio Grande. Juarez je v Mexiku známý vysokým počtem obyvatel a tím, že je jedním z nejnebezpečnějších měst světa. Je taky velice oblíbeným zábavním cílem Američanů, díky tomu, že je na samé hranici se Spojenými státy.

Město je hlavním centrem obchodu s drogami a drogové kartely mají tak úplnou moc nad celým Juarezem. V loňském roce zde zahynulo více než 3000 obyvatel díky roztržkám dealerů, kteří mezi sebou soupeří. Mezi obětmi byli i bezmocní policisté, proto také na počátku roku 2009 vyslala vláda na pomoc 2000 vojáků. Ale ve městě se také objevují záhadné nevyjasněné vraždy žen a tak v noci raději nikdo nevychází ven.

Předchozí hry se odehrávaly na divokém západě a druhý díl byl dokonce prequelem toho prvního. Tento díl se odehrává v dnešní době, ale těžko říct jakou spojitost bude mít s ostatními díly. Nedávno však byl Call of Juarez: The Cartel pod palbou kritiky. Redaktoři zahraničních serverů upozornili na dva důležité nedostatky. Za prvé se ve hře objevují podobné násilnické gangy jako v sériii GTA. A za druhé je moc brzo vyprávět o tragických událostech v Juarezu, které se vážně staly.

Na základě těchto tvrzení prohlásil zástupce města, že hra je nevhodná pro mladé hráče. Krátce na to prohlásil Ubisoft: „Hra bude zcela jistě odkazem na nedávné události, které se konaly v Juarezu, ale děj hry se spíše zakládá na knihách a akčních filmech než na skutečných dramatických situacích z reálného života.“

Uvidíme jak skutečná bude hra, ale určitě se hlavně můžeme těšit na drsný příběh plný akčních scén. Snad nebude hra přespříliš násilná a drastická, aby tak nenaštvala spousty obyvatel USA i Mexika proti vývojářům z Techlandu. Pak jim nepomůže ani proflákla značka Call of Juarez. Jinak hráči se mohou také těšit na trojici hrdinů a hlavně jednoho, který velice připomíná hlavního představitele obou předchozích dílů. Call of Juarez 3: The Cartel vychází 1. července tohoto roku na PC a konzole PS3 a Xbox 360.