Zavřít reklamu

Zřejmě se pracuje na pokračování Red Dead Redemption

Red Dead Redemption se zřejmě dočká sequelu.

1. 8. 2013    

Rockstar má ve své portfoliu hodně značek, které jsou velmi kvalitními. Mezi nimi je i Red Dead Redemption, které vyšlo v roce 2010 a během dvou let prodalo neuvěřitelných 13 milionů kopií po celém světě, a to i přesto že hra vůbec nevyšla na PC platformě.

Vydavatel Take-Two nepřímo potvrzuje, že se jednou dočkáme Red Dead Redemption 2 či hry podobného názvu, která bude vycházet ze stejné předlohy. Take-Two totiž o značce hovoří jako o trvalém a stabilním produktu. Jeden z investorů řekl: Naším cílem je pokusit se vytvořit trvalé značky. To je naším hlavním cílem. Snažíme se na to nahlížet jinak než naši konkurenti. Jejich názor je, že vytvoříte značku a na jejím konci se přesunete na další. My chceme vytvářet trvalé a dlouhodobé značky, které jsou kvalitní.“ Tím zřejmě investor naraáží na to, že dnes se v herním průmyslu každá společnost snaží na své značce ždímat, dokud to jde, což Take-Two nemá v plánu a třeba i s několika letým spožděním teprve vypustí další titul dané značky.

Mimo herní průmysl poukazuje Take-Two například na sérii Jamese Bonda. Toto je prý důležité proto, aby mohli i nadále rozvíjet značku jako je GTA či Bioshock nebo také Red Dead Redemption a Civilization.

Dá se tedy očekávat, že se dočkáme pokračování zřejmě již na PS4 a Xbox One. Vydání případné PC verze je u této značky asi nepravděpodobné. Pro porovnání, Red Dead Redemption jak již bylo zmíněno prodalo přes 13 milionů kusů, Bioshock: Infinite – 7 milionů a Borderlands 2 – 4 miliony.