Zavřít reklamu

Známé studio Capcom vykáže ztrátu 4,5 miliardy jenů!

Společnost Capcom očekává na konci fiskálního roku značnou ztrátu.

19. 9. 2018     Zdroj

Resident

Toto bychom nečekali. Studio Capcom patří mezi velké hráče na poli videoher, a tak je vcelku překvapující zpráva, že bylo nutné ukončit větší množství projektů ve Vancouveru. Důvodem je fakt, že společnost vykázala za poslední fiskální rok poměrně značnou ztrátu, a nedá se tedy jinak, než začít šetřit.

Společnost Capcom přijde zřejmě o značnou sumu peněz

Studio ve Vancouveru stojí zejména za sérií Dead Rising, která však mezi hráči začala v posledních letech ztrácet oblibu. Nové díly byly pořád stejné bez větších změn, a to se fanouškům nelíbilo. I proto se celkově společnost Capcom dostala do předpokládané ztráty 4,5 miliardy jenů za poslední fiskální rok. Studio Vancouver je nyní ve stavu kdy se zřejmě bude propouštět a údajně bylo zrušeno několik chystaných projektů. Dle posledních informací šlo o tituly běžící na Unreal Enginu 4 a nabízejí otevřené světy.

Dávalo by i smysl, aby mezi zrušenými projekty byl právě další Dead Rising. Evidentně se však jedná o vícero záležitostí a zřejmě se o některých ani nikdy nedozvíme. Pokud však bylo zrušeno utajované pokračování Umbrella Corps, tak se nikdo zlobit nebude.

Aktuálně se společnost zaměřuje na doladění PC verze Monster Hunter World a největší prioritu má nyní remake hry Resident Evil 2, který dorazí koncem ledna. Uvidíme, jak se bude společnosti dařit v nadcházejícím roce.