Zavřít reklamu

Značka Star Wars je od EA przněna i dále. Proč byla zamítnuta RPG od Bioware?

Herní Star Wars se řítí do záhuby, a to jen díky nesmyslnému přístupu vedení společnosti EA.

22. 1. 2019     Zdroj

Velkolepé univerzum Star Wars bylo z hlediska videoher předáno na 10 let společnosti EA. Jak sami víme, tak té se nedaří přivést kvalitní tituly. Oba díly Battlefront byly spíše průměrné a veškeré další hry byly zrušeny. Začíná se o to zajímat i spousta dalších osob, které kolem univerza působí a samotné Disney taky není nadšené, jak je nakládáno se značkou. V očích veřejnosti to nedělá dobrou pověst.

EA neví jak by mělo se značkou naložit

Jediné, o čem víme, že je aktivně ve vývoji tak je Star Wars Jedi: Fallen Order od studia Respawn. Od této hry se neočekává nic zvláštního, už jen proto že nám byla prezentována stylem – budou tam světelné meče a bude to boží! To rozhodně dodá na důvěryhodnosti a rovněž i to, že EA z ní neukázala vůbec nic.

Nyní se na internetu objevila zajímavá informace. Studio Bioware si prý dokonce třikrát zažádalo o možnost vytvořit Star Wars RPG. EA však nesouhlasilo. Zatímco společnost chce udržet klasiku se světelnými meči, tak Bioware chtělo přijít s novým příběhem kolem Scoundrelů. Hra by tak mohla být podobná tomu, co nastínil film Solo: Star Wars Story.

Mimochodem tento super kousek byl před lety také zrušen!

Ukazuje se, že nesmyslný přístup EA takto zabil i značku KOTOR (Knights of the Old Republic). Na třetím díle se dokonce nějakou dobu pracovalo, aby byl následně zrušen. Se Star Wars: Battlefront to navíc vypadá, že se trojky asi nedočkáme, jako tomu bylo v případě původní série. Na to, že tento herní gigant má práva ještě na 5 let, tak zatím to na zajímavé hry ze světa Star Wars příliš nevypadá.