Zavřít reklamu

Zheros – Recenze

Indie scéna se stále rozrůstá a my vyzkoušeli další zajímavý kousek. Jak u nás dopadl Zheros?

1. 4. 2016    

Recenzovaná verze: PC

Hra Zheros byla i pro mě do vydání velkým tajemstvím. Nicméně jsem se rozhodl daný titul vyzkoušet a porovnat jeho kvality v rámci žánru. Poněkud nostalgická záležitost v rámci již vymizelého žánru automatovek však není úplně k zahození. Jak si Zheros stojí proti konkurenci, vám povím níže.

zheros1

Hra o ničem

Hledáte zde příběh. Inu pátrat není třeba. On tu v podstatě není. Hra má všehovšudy dvě animace a mezi nimi není nic než gameplay. To trochu zamrzí, obzvlášť v dnešní době. Ostatně problémem je i fakt že hra končí zcela otevřeně a je otázka jestli se vůbec pokračování dočká.

Základem hratelnosti je stará dobrá klasika. Nahnat do arény co nejvíce nepřátel a on už si s nimi hráč nějak poradí. Inu poradí, to není takový problém. Otázka ale je zda u hry bude chtít vydržet. V podstatě tedy neděláte nic jiného, než že mlátíte do nepřátel a to lehkými či těžkými údery, přičemž pochopitelně nechybí různá komba.

zheros2

Jen rozdáváte rány a nic jiného

Hlavním problémem na hratelnosti je případ, kdy jsem bušil do několika nepřátel za sebou a pak si vlastně uvědomil, že oni se vůbec nekryjí a ani se krýt nebudou. Až v pozdější fázi hry dojde k tomu, že nepřátele začnou reagovat na vaši interakci, to už je bohužel dost pozdě. Bossové by také potřebovali více péče, neboť doba kdy do nich jen mydlíte, už je také přece jen pryč.

Občas máte možnost nasednout do mecha a třískat tak vaše nepřátele tímto stylem. Bohužel tyto pasáže jsou pak naprosto stupidní, neboť hra v tu chvíli přestane být výzvou a to zcela úplně. Hra ale ani dále nevykazuje žádné zlepšení a nevytahuje žádné trumfy. Smutné a nudné. Tak se to dá jednoduše vystihnout. Prokletí nezachraňuje ani kooperace, která je přítomna.

Ve hře je i jednoduchý systém levelování. Poté co dokončíte level, tak máte možnost přihodit bod do komb, střelby anebo štítu. Nejvíce se vám vyplatí investice do komb a následně do štítu. Kulomet mi v této hře přišel naprosto k ničemu.

zheros3

Co na Zheros upoutalo mé oko nejvíce je grafická stylizace. Ta je naprosto brilantní a mnohdy máte pomalu pocit, že koukáte na nějaký animovaný film. Jenže to je asi tak vše. Co se týče například hudby, ta se příliš nepovedla. Hraní každopádně doporučujeme na gamepadu, na klávesnici je to bída.

Zheros by nebyl špatnou hrou, pokud by byl lépe dotažený. Má parádní grafiku, ale tím to zkrátka končí. Hratelnost je mizerná a nezlepšuje se to ani v případě zapojení druhého hráče. Velká škoda a promarněný potenciál. Takto se jedná o poměrně tuctovou mlátičku, která zabaví jen na chvilku.

Zheros neobsahuje žádnou formu české lokalizace

Klady

- grafické podání

Zápory

- nulová hratelnost
- chybí příběh
- příliš nudné

Hodnocení: 55%