Zavřít reklamu

Zbraňový systém v chystaném Cyberpunku 2077 bude v jistém ohledu revoluční

Připravovaný Cyberpunk bude propracovaný v každém ohledu.

30. 8. 2018     Zdroj

Cyberpunk

Chystaný Cyberpunk bude propracovaný i do těch nejmenších detailů. Alespoň to nám tvrdí vývojáři z CD Projekt RED a svá tvrzení dokládají i ukázkami ze hry, které vypadají opravdu velmi dobře. Velmi zajímavou věcí, se kterou se ve hře setkáme, budou mimo jiné i inteligentní zbraně, které nám dokáží boj s nepřáteli výrazně usnadnit. Má to ale drobný háček.

O inteligentních zbraních, jejichž kulky dokáží přesně sledovat cíl aniž byste na něj kdovíjak mířili, se rozpovídal jeden z vývojářů hry, Kyle Rowley. Dle jeho slov bude k využívání smart zbraní potřeba specifické propojení s počítačem, který vám odemkne její určité schopnosti jako například zvýraznění nepřítel, které je nezbytné k přesnému navádění střel. Jinými slovy, inteligentní zbraně vám nebudou fungovat hned poté, co je seberete ze země, ale budete se muset jejich používání svým způsobem naučit. Odmění se vám za to ale náramně – usnadněním soubojů. 

Zbraně půjde samozřejmě různě upravovat a vyrábět, takže by si měl každý přijít skutečně na to své. Čím dál častěji se dokonce hovoří o tom, že Cyberpunk překoná v možnostech veleúspěšného Zaklínače, který nabízel též obrovskou řadu různých herních možností a přizpůsobení výbavy. 

Celkově by měl být systém zbraní skutečně propracovaný a bude záležet skutečně jen na vás a vašem herním stylu, jaké zbraně k průchodu hrou použijete. Na jejich otestování si ale budeme muset bohužel ještě nějaký ten pátek dočkat. Cyberpunk totiž stále nemá datum vydání, ačkoliv je dle slov vývojářů hra již do začátku do konce hratelná. Snad tedy nebudeme čekat skutečně až do roku 2077, jako je uvedeno v názvu hry.