Zavřít reklamu

Za PlayStation 5 zaplatíme více než za jeho předchozí generaci

Konzole nové generace klepe na dveře.

17. 4. 2019     Zdroj

PlayStation

Včera jsme vás na našem webu informovali o prvních detailech o PlayStationu 5, které prozradil magazínu Wired jeho vrchní architekt Mark Cerny. Podle jeho slov a drobného popisu bychom se měli dočkat skutečně parádní konzole, která nám umožní prožít ta nejdivočejší dobrodružství. To však jen v případě, že za ní budeme ochotni zaplatit. Kolik to ale bude?

Reportér Peter Rubin, který Cerneho vyzpovídal, se nyní na svém Twitteru pochlubil tím, že i otázka na cenu konzole při rozhovoru padla. Cerny však bohužel nebyl příliš sdílný a řekl jen to, že věří, že cena bude pro hráče přijatelná, přihlédnou-li k pokročilým funkcím, které konzole zvládne. Následně potvrdil, že bude konzole dražší než PlayStation 4. To je sice svým způsobem špatná zpráva, na druhou stranu to však vypadá, že si je Sony vědomo toho, že by mohlo svou novinku nepříznivou cenou usmrtit a tak u ní raději nasadí cenu nižší s tím, že si bude jistá jejím úspěchem. 

V zahraniční se již čile nad výší ceny spekuluje a jako nejpravděpodobnější varianta se mnohým uživatelům zdá cenovka kolem 500 dolarů – tedy zhruba střed mezi vstupní cenou PlayStationu 3 a PlayStationu 4 (PS 4 bylo po vydání levnější). Zda se ale tyto předpovědi naplní je samozřejmě v tuto chvíli ve hvězdách. Do komentářů nám ale zatím můžete určitě napsat, jakou cenu byste chtěli u PlayStationu 5 vidět vy, respektive kolik byste za něj byli maximálně ochotni dát.