Zavřít reklamu

Z jakého důvodu není ve FIFA 19 Chorvatsko?

Ve hře FIFA 19 chybí Chorvatsko. Proč tomu tak je?

2. 11. 2018     Zdroj

FIFA 19

FIFA 19 letos zaznamenala velký úspěch. Ačkoliv se najde mnoho hráčů, kteří si stěžují, že je to stále dokola to samé, tak se EA povedlo všechny přesvědčit o kvalitách této fotbalové simulace. Letošní Mistrovství světa přineslo velké překvapení, když se do finále probojoval celek Chorvatska. Proč tedy takto úspěšná reprezentace chybí v letošním ročníku?

Kde je tedy Chorvatsko?

Chorvatský národní tým v sérii chybí dokonce od FIFA 12 a zatím to nevypadá, že by došlo k nápravě. Nepodařilo se to právě ani poté, co se reprezentaci podařil tento úspěch. Mluvčí Chorvatského fotbalového svazu, Tomislav Pacak se k tomu vyjádřil takto:

„Důvod, proč se Chorvatsko nenachází ve FIFA 19, je ten, že obě strany nedospěly k dohodě, která by je uspokojila. Svých stříbrných medailistů a nejlepšího hráče světa za rok 2018 si považujeme více, než je EA ochotná nabídnout, budeme tedy pokračovat v ochraně hodnoty a obrazu chorvatského národního týmu a našich hráčů. Chápeme a sdílíme nelibost komunity, a doufáme, že tato záležitost bude v budoucnu vyřešena. My jsme tomu plně otevření, a doufáme, že EA bude naslouchat svým fanouškům, a respektovat jejich přání, mít náš národní tým k dispozici ve hře.“

Bohužel tento tým není jediný, který ve hře není. Dokonce za Brazílii zde hraje akorát Neymar a pak náhodně generovaní hráči. Poprvé když Chorvatsko mělo chybět ve hře FIFA, tak se k tomu vyjádřil Davor Šuker (bývalý fotbalový hráč a nyní šéf Chorvatského fotbalového svazu). Dle jeho slov EA zkrátka nabídla malou částku za to, aby mohla být jména hráčů a další prvky s tím související použity. Tehdy šlo o částku 100 tisíc Euro.