Zavřít reklamu

Z FIFY 19 zmizel tragicky zesnulý Emiliano Sala

Smutek zahalil i herní svět.

12. 2. 2019     Zdroj

FIFA 19

Nejen sportovním světem otřásla v uplynulých týdnech ohromná tragédie spojená s argentinským fotbalistou Emilianem Salou. Tento devětadvacetiletý útočník totiž tragicky zahynul při pádu malého letadla do vod kanálu La Manche, když zrovna cestoval do svého nového působiště, velšského Cardiffu, který si od něj sliboval velké pozvednutí své hry. Ostatně, Sala se stal jeho suverénně nejdražší posilou v historii. Na ostrovy však bohužel nedorazil. 

Přestože se jedná o velmi smutnou událost, čas plyne dál a se smrtí fotbalisty je potřeba se popasovat na všech frontách. Příkladem může být například EA, která již Salu “vyškrtla” z FIFY 19. V té působil ještě coby fotbalista FC Nantes, ze kterého právě do Cardiffu přestupoval, a zároveň jej bylo možné získat i v Ultimate Team režimu.

Svůj krok EA oficiálně potvrdilo skrze oznámení komunitě, ve kterém krom odstranění hráče ze hry vyjadřuje upřímnou soustrast rodině, fanouškům Cardiffu, Nantes a vlastně všem jeho příznivcům po celém světě. Za své vystupování si tak vývojáři zaslouží rozhodně palec nahoru.