Zavřít reklamu

Z App Store a Google Play zmizela kopie Rainbow Six Siege, vadila tam Ubisoftu

Kopírovat se holt nevyplácí.

21. 5. 2020     Zdroj

Říká se, že úspěšného člověka či produkt lze poznat mimo jiné podle toho, že jej někdo napodobuje či vyloženě kopíruje. Zatímco pro někoho by mohlo být jeho kopírování svým způsobem zadostiučiněním, Ubisoftu kopírování nevoní. Nedávno totiž podalo žalobu na vývojářské studio Ejoy, Apple a Google a to právě kvůli kopírování – konkrétně pak hry Rainbow Six Siege. 

Pokud jste vášnivými mobilními hráči, možná jste měli v posledních měsících v hledáčku hru Area F2. Jednalo se o opravdu kvalitní střílečku, která nabízela spoustu zábavy, ale také grafiku nápadně podobnou právě Rainbow Six Siege. To se samozřejmě Ubisoftu nelíbilo a proto vytáhl proti vývojářům hry do boje. A nejen proti nim. Za obsah App Store a Google Play je podle Ubisoftu zodpovědný jeho provozovatel, takže u soudu se snaží hnát k zodpovědnosti Apple i Google. 

Aby měl soud rozhodování složitější, rozhodlo se vývojářské studio již svou hru z nabídky obchodů s aplikacemi odstranit a hráčům, kteří jí hráli, vrátit peníze. Vývojáři sice přislíbili, že se jedná o dočasný stav a hru se chystají do obchodů s aplikacemi vrátit, avšak je možné, že se jedná jen o snahu utěšit smutné hráče, kteří po hře prahnou i nadále. Přeci jen, její návrat by byl tak trochu risk. Ale kdo ví, třeba se vývojáři rozhodnou titul překopat od základu a díky tomu jí od Rainbow Six Siege výrazně odlišit.