Zavřít reklamu

Xbox One je nejvíce prodávanou konzolí na území Velké Británie

Xbox One se prodává ve Velké Británie velice dobře.

28. 9. 2018     Zdroj

Microsoft

Stále dokola slýcháme o tom, že se Sony vede lépe s konzolí PlayStation 4, než konkurenčnímu Microsoftu se svým Xbox One. Pravdou je, že co do celkového počtu prodaných kusů a počtem exkluzivních her má Sony dozajista navrch. Nicméně pokud se na to podíváme pod jiným úhlem, tak si divize Xboxu momentálně nevede špatně.

Xbox One se prodává velice dobře

Microsoft vydal koncem minulého roku konzoli Xbox One X, která díky tomu, že je momentálně nejsilnějším strojem na poli konzolového segmentu, tak přitahuje pozornost hráčů. Jak se ukazuje, tak meziroční nárůst prodejů je u Xbox One 22% u PlayStationu 4 11% a u Nintenda Switch 9%.

Tyto údaje se týkají prodejů ve Velké Británii, takže se mohou čísla v některých zemích a regionech lišit. Je však třeba říci, že pro Microsoft je to dobrý signál a firma momentálně trpí hlavně nedostatkem silných titulů, což se snad s příchodem další generace změní. Prodejci ve Velké Británii se shodují na tom, že tento segment roste díky šílené oblibě Fortnite, které značně přispělo k prodejům.

Někteří to přirovnávají k mánii, která se strhla před dvěma lety kvůli hře Pokemon GO. Dá se očekávat, že růst videoherního segmentu bude pokračovat i na Vánoce. Aktuálně je tedy Xbox One nejvíce prodávanou konzolí na území Velké Británie.