Zavřít reklamu

Xbox láká na svou prezentaci Games Showcase. Na jaké hry se můžeme těšit?

Sony si své fanoušky již získala, nyní je tedy řada na Microsoftu. S čím se technologický gigant vytasí během chystané prezentace Xbox Games Showcase?

7. 7. 2020     Zdroj

xbox series x

Ačkoliv se na Microsoft poslední dobou často nahlíží jako na slabšího a churavějšího bratříčka Sony, herní gigant se snaží japonskou konkurenci dotahovat, a byť podle mnoha fanoušků předchozí generační válku prohrál, svůj boj zatím nevzdává. Konec konců, společnost lákala před nějakou dobou na Xbox Summer Game Fest, kde má představit až 60 titulů a umožnit všem hráčům vyzkoušet si jejich demoverze. Přesto se Phil Spencer pravděpodobně ještě nenasytil a ač by se mohlo zdát, že si ukrojil příliš velké sousto, oznámil další velkolepou prezentaci. Akce s názvem Xbox Games Showcase se nemá zaměřit pouze na nezávislé projekty a multiplatformní hry, nýbrž výhradně na exkluzivní tituly a hardware Xboxu Series X, který fanoušci nedočkavě vyhlížejí.

Ze strany Sony je zatím pozoruhodné ticho po pěšině, alespoň tedy od doby plnohodnotného oznámení PlayStationu 5, tudíž má alespoň ze softwarové stránky zatím Microsoft navrch. Kromě hvězdy v podobě Geoffa Keighleyho, který se postará o hostování pre-show, se totiž můžeme těšit na očekávané hity jako je Halo Infinite, jenž si pro sebe pravděpodobně ukrojí pořádný podíl na celé prezentaci. Nebudou ale chybět ani novinky, které potají kutí vývojáři z Obsidianu, Playground Games a Ninja Theory, tedy partnerských studií Microsoftu. Velkou neznámou je také Xbox Lockhart, tedy jakási slabší verze Xboxu Series X, kterou by mohla společnost odkrýt právě na chystané konferenci. Inu, co se dá dělat, E3 byla odpískaná, a tak si to musí všichni herní giganti oddřít sami. Tak či onak, na oficiální stream se budete moci podívat na YouTube nebo na Twitchi, kde proběhne již 23. července v 18 hodin večer našeho času.