Zavřít reklamu

Xbox 720 v uniklé dokumentaci Microsoftu

Internetem se jako blesk šíří 56 stránkový dokument zachycující plány Microsoftu na dalších 5 let a mezi nimi je i spousta informací o novém Xboxu.

16. 6. 2012    

První možné pravdivé informace se rychle šíří internetem. Za vše přitom mohou údajně uniklé plány Microsoftu několik budoucích let. Hned na začátek bychom vás tedy chtěli poprosit, abyste vše brali spíše skepticky.

S odhalením přišel zahraniční server IGN, odkazující na uniklou dokumentaci Microsoftu, jež přináší více, než zajímavá, avšak logická odhalení, na jejichž pravdivosti navíc přidává fakt, že právnická firma zastupující výrobce Xboxu již nechala dokument z webových stránek stáhnout. 

Co tedy Microsoft chystá? Nová generace konzole Xbox by dle předpokladu měla vyjít, stejně jako PS4 příští rok a krom plné podpory i masivního launche v bundlu přineše vylepšený Kinecht senzor, pravděpodobně Blu-Ray mechaniku nebo integraci pro tablety.

Pokud máme informacím věřit, vylepšený Kinect nabídne plnou podporu až 4 hráčů před obrazovkou v jednu chvíli, HD nebo lepší a rychlejší zpracování informací. Zajímavostí je i plánované uvedení 3D brýlí pro pohybový senzor s kódovým označením Fortaleza v roce 2014. Celý bundle by se přitom měl v USA prodávat za 299 dolarů, tedy v přepočtu asi 6000 Kč.

To ale není zdaleka vše. Tešit se prý máme i na ukládání her do cloudu, jež je plánováno na rok 2015, kde společenost počítá i se zapojením smartphonů a PC, přičemž vše jednoduše vysvětluje větou „Začni hrát na konzoli a poté pokračuj ve svém mobilu“.

Abychom se ale nevěnovali pouze chystanému Xboxu, na přelom tohoto roku se prý chystá i uvedení XboxTV, což spolu s chystaným cloud a zapojením PC, smartphonů a tabletů perfektně sedne do plánů Microsoftu zahrnujících multimediální domácnosti.

Zda se jedná o pravdu si nejspíše budeme muset počkat, ale jak jednání Microsoftu, či jeho vyjádření o tom, že se nebude k věci vyjadřovat dávají vcelku slušnou naději, že tentokráte nejde o podvod.