Zavřít reklamu

Xbox 360 nejprodávanější konzolí září

Konzole od Microsoftu dosáhla podílu na trhu 42%, což je už sedmý měsíc v řadě, kdy její podíl nešel pod 40%. Ještě více zajímavější je, že si Xbox360 udržel svou pozici i po slevnění konkurenční konzole od Sony, která je poprvé od vydání levnější než Xbox. No a že se mašinka s kulatým světle-zeleným logen […]

19. 10. 2011    

Konzole od Microsoftu dosáhla podílu na trhu 42%, což je už sedmý měsíc v řadě, kdy její podíl nešel pod 40%. Ještě více zajímavější je, že si Xbox360 udržel svou pozici i po slevnění konkurenční konzole od Sony, která je poprvé od vydání levnější než Xbox. No a že se mašinka s kulatým světle-zeleným logen prodává lépe než Wii v poměru 2 ku 1, to už je třešnička na dortu.

Microsoftu se v měsíci září podařilo prodat 438,000 kusů konzole Xbox360, čemuž napomohly hlavně skvělé prodeje her jako Gears Of War 3, FIFA 12 a Dead Island. Celkem za konzole, hry a příslušenství hráči utratili celkem 534 milionů dolarů a jen zmiňovaného GoW 3 se prodalo už přes 3 milionů kusů. Díky tomu tak celá série překonala hranici 1 miliardy v celkovém obratu. Což je celkem pořádný balík peněz. A co na to vaše peněženky?