Zavřít reklamu

World of Warplanes – Preview

Free to play Tmavomodrý svět ve stopách Rudého barona.

31. 7. 2012    

Jako fanda do všeho vojenského, jsem měl nesmírnou radost, že se kromě tanků bitevní pole přmetamorfózují do kabátku letadel. Obdivoval jsem československé letce, kteří si to šinuli po mracích. Nyní si to bezpečně můžeme vyzkoušet i my, ti, kteří se bojí výšek. A navíc se nám to bude hodně líbit! Populární World of Tanks se již nějakou tu dobu veze na vlně, kterou mu nesmírně závidí jiné free to play onlajnovky. World of Warplanes bude přesně tím samým, akorát s letadly. Vojenští nadšenci i bezduší civilové, žhavte motory. Váš zabijácký instinkt se brzy dostaví.

Vzhůru do oblak!

Hra bude obsahovat zhruba 60 modelů všech tvarů a velikostí, další budou postupně přibývat. Virtuální garáž, chcete-li hangár, se nebude nijak zvlášť odlišovat od WoT. Najdete tu technologické stromy, najímání posádky, obchod s vylepšeními. Krom aviatických dědečků, které mimochodem nebude žádný med ovládat, bude hra obsahovat těžké bombardéry a stíhačky. Co se týče národností, WoW zahrne americkou, německou, ruskou a anglickou stranu. Uvažujete se i o Japoncích, Číňanech a dalších. Každé letadlo bude mít kvalitní systém poškození, který vás bude nutit více operovat se záložními variantami, než u výše zmiňovaného WoT. Taktéž zbraně nemohou být opomenuty. Hráč si sám vybere, co bude chtít použít. Je však předem jasné, že dobře mířená střela vzduch – vzduch je nejničivější, vaše letadlo se pak rázem promění v doutnající kometu zmaru.

Radar zapnut!

Samotné mapy jsou dostatečně velké, povrch je rozmanitý, a celkově to vypadá prostě skvěle! Po grafické stránce se nic nezměnilo, avšak to by nemělo nikoho odradit. Je fajn, že můžete s letadlem občas loudat. Ovšem kempení ve stylu tanků se zde nevyplatí. Kdo má oko jako orel, ten hned okamžitě spatří vaši maličkost. Mějte na paměti, že toto není les ani město, ale otevřené nebe. Rozrubání terénu pod vámi pak bude lákavou záležitostí.

Ovládání přinese lehkou stravitelnou podobu ve formě myšky a klávesnice. Joystick nebude potřeba, což alespoň pro mne je obrovské plus. Docela bych si přál, aby i počasí a povětrnostní podmínky mluvily do manévrování, ale to nebylo zatím potvrzeno. Arkádovost zde sice bude na prvním místě před ultrarealističností, ale jen si představte, kdyby z dvaceti letadel neustále padalo patnáct k zemi jen proto, že majitelé křídel neumí létat. Avizuji, že tohle rozhodně nebude Sturmovik. Osobně si myslím, že to bude jen dobře. O zábavu jde především, frustraci nechte doma s náhradním kanistrem benzínu.

World of Warplanes přinese nekompromisní bitvy, úchvatné stroje, velké mapy a prostě vše, na co jsme byli po dlouhý čas zvyklí z tanků. Pokud se to podaří jak má, myslím si, že by neotřelé prostředí modrého blankytu mohlo vyškolit moc a moc pilotů. Hra vychází za měsíc. Recenzi vám samozřejmě nabídneme v co nejkratším termínu od data vydání. Tak nashledanou za kniplem!