Zavřít reklamu

Wolfenstein II: The New Colossus na Switchi už neobsahuje Svastiku

Veškeré nacistické symboly byly ze hry vyjmuty a nahrazeny novými. Týká se to však jen německé verze.

23. 10. 2018     Zdroj

Může se to zdát směšné, ale i toto se děje v herním průmyslu. Společnosti Nintendo se podařilo po dlouhých měsících společně s Bethesdou, dostat Wolfenstein II: The New Colossus na Nintendo Switch. Konkrétně 29. června tak proběhlo vydání, ale nyní došlo k rapidní změně pomocí patche.

Wolfenstein II: The New Colossus už je bez Svastiky

Prvně se mělo za to, že se to týká všech verzí, ale nakonec se ukazuje, že patch se výrazně projevil u německé verze hry. Je až zarážející, že zejména Německo se tomuto brání, vzhledem k tomu že to byl právě tento stát, jež symboly využíval. Jedná se pochopitelně o hákové kříže a veškerou Svastiku, která doprovázela a symbolizovala říši v době druhé světové války.

Ačkoliv tedy Němci za těmito symboly stáli, tak se jim nyní urputně brání. Kromě toho, že patch odstraňuje některé chyby, tak ze hry kompletně odstraňuje tuto symboliku a nahrazuje jí smyšlenou. Zajímavé však je, že náprava přišla až po takové době. Některé zdroje hovoří o tom, že byla Svastika ze hry odstraněna na žádost společnosti Nintendo.

Pohoršuje vás to, že ve hře vidíte podobné symboly? Zde se rozhodně dá polemizovat o tom, zda je to nějaký projev nacismu či jen jiný výklad historie. Symboly ve hře zmizely jak z vlajek, tak i z uniforem německých vojáků.