Zavřít reklamu

Western Digital přidává černou barvu do herních konzolí a stolních počítačů

Tisková zpráva

20. 8. 2019    

Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) dnes představila portfolio externích úložišť pro PC a herní konzole. Nové externí disky WD_Black zajistí větší radost z hraní počítačových her a umožní zachytit a uložit více vítězných scén a her bez nutnosti být omezován ukládací kapacitou herních zařízení. Mezi novinkami se jako první v odvětví u herního disku představí rychlé rozhraní SuperSpeed USB (20 Gb/s), USB 3.2 gen 2×2.

Dnešní počítačové hry využívají nejnovější zobrazovací a grafické technologie a využívají prvky virtuální i rozšířené reality pro ještě větší zážitek ze hry. Tyto moderní aplikace vyžadují vyšší výkon zařízení a větší ukládací kapacitu. Nároky na ukládací kapacitu u některých jednotlivých her dosahují nebo dokonce přesahují 100 GB. Tato skutečnost představuje pro hráče her problém, zejména pokud nechtějí obětovat své starší nebo rozehrané hry na úkor vyzkoušení herních novinek.

Mezi pěticí nových produktů jsou i ty, které se opírají o možnosti špičkového SSD disku WD_Black™ SN750 NVMe™. Nové externí disky WD_Black jsou promyšleně navrženy a na míru postaveny tak, aby reagovaly na stále rostoucí potřebu ukládání dat.  Disky se navíc opírají o uznávanou spolehlivost a kvalitu značky Western Digital. Nové externí disky poskytují výkon, kapacitu a spolehlivost, a pomáhají tím hráčům počítačových her (jak na PC tak konzolích) hrát bez omezení a stale lépe. V případě použití SSD disků WD_Black tato externí úložiště zajistí mimo jiné rychlejší načítání jednotlivých scén. Hráči se pak mohou rychle vrátit k tomu, co opravdu milují: Vítězit!

Díky spolupráci se společností Microsoft nabízej vybrané disky WD_Black až tříměsíční členství v programu Xbox Game Pass Ultimate s přístupem do aktualizované knihovny vice než sta skvělých her pro PC nebo konzoli a současně i všechny výhody programu Xbox Live Gold.**

“Neustále slyšíme od hráčů počítačových her, jak je omezuje kapacita jejich stávajících herních zařízení a jak to negativně ovlivňuje zážitek z hraní her,” říká Susan Park, ředitelka produktového mamagementu společnosti Western Digital, a dodává: “Pomáháme vytvářet nový prostor pro novinky herního průmyslu, ať už hráč hraje mnoho let, nebo právě začíná a snaží se dosáhnout při využití špičkové techniky herního mistrovství. Nové produkty řady WD_Black nyní umožňují nadšeným hráčům i hráčům příležitostným bez problémů uchovat široké spektrum her na jednom přístupném místě.” 

Specifikace

     Nové podukty v portfoliu WD_BLACK™:

 • Herní přenosný disk WD_Black™ P10 Game Drive: 
  • HDD až do 5 TB2 – uchová až 125 her1
  • Přenosný formát s rozhraním USB 3.2 Gen 1 
  • Vysoký výkon pro optimalizaci hraní na herních konzolích nebo herních PC
  • Tříletá omezená záruka
 • Herní přenosný disk WD_Black™ P50 Game Drive: 
  • Disk SSD s rozhraním USB 3.2 gen 2×2. První v odvětví pro rychlosti až 1980 MB/s*  
  • Kapacita až 2 TB2 pro rozšíření úložného prostoru a uchování oblíbených her a uložení herních scén 
  • Pětiletá omezená záruka
 • Herní stolní disk WD_Black™ D10 Game Drive: 
  • HDD až do 8 TB2 – uchová až 200 her1
  • Přenosové rychlosti až 250 MB/s* při otáčkách 7 200 ot./min. s technologií aktivního chlazení
  • Tříletá omezená záruka
 • Herní stolní disk WD_Black™ D10 Game Drive pro Xbox One: 
  • HDD až do 12 TB2 pro uložení a rozšíření sbírky her pro Xbox One – uchová až 300 her1
  • Součástí nákupu je tříměsíční bezplatné členství v program Xbox Game Pass Ultimate**
  • Přenosové rychlosti až 250 MB/s* při otáčkách 7 200 ot./min. s technologií aktivního chlazení
  • Tříletá omezená záruka
 • Herní přenosný disk WD_Black™ P10 Game Drive pro Xbox One: 
  • HDD až do 5 TB2 – uchová až 125 her1
  • Součástí nákupu je dvouměsíční bezplatné členství v program Xbox Gold Live a Xbox Game Pass Ultimate s přístupem k vice než stovce her 
  • Vysoký výkon pro ještě lepší hraní na Xbox One 
  • Tříletá omezená záruka

Cena a dostupnost

 • WD_Black P10 Game Drive jsou k dostání v kapacitách od  2 TB až po 5 TB prostřednictvím vybraných prodejců a reselerů a také v internetovém obchodě WD store. Doporučené koncové ceny v závislosti na kapacitě začínají na 3 490 Kč (2 TB)  a končí na 4 990 Kč (5 TB).
 • WD_Black P10 Game Drive pro Xbox One bude k dostání v kapacitách od 3 TB do 5 TB. Doporučené koncové ceny v závislosti na kapacitě začínají na 3 790 (3 TB) a končí na 4 990 Kč (5 TB).
 • WD_Black D10 Game Drive s kapacitou 8 TB má doporučenou koncovou cenu 6 490 Kč.
 • WD_Black D10 Game Drive pro Xbox One s kapacitou 12 TB má doporučenou koncovou cenu 8 990 Kč.

Disky WD_Black P10 Game Drive pro Xbox One, WD_Black D10 Game Drive a WD_Black D10 pro Xbox One budou k dostání v tomto čtvrtletí. WD_Black P50 Game Drive bude k dostání ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku. 


Společnost Western Digital umožňuje maximalizovat zpracování dat a nabízí ve svém odvětví nejširší portfolio produktů a řešení. Pomáhá tak lidem zachytit, uchovat a transformovat jejich digitální obsah a přistupovat k němu. Více informací na: www.wdblack.com

Western Digital vytváří ideální prostředí pro data. Společnost podporuje potřebné inovace, které pomáhají zákazníkům zaznamenávat a uchovávat stále rostoucí objem dat v jejich diversitě, a také nabízí možnost k uloženým datům snadno přistupovat a transformovat je. Kdekoli se data nacházejí, od pokročilých datových center přes mobilní snímače až po osobní zařízení, špičková řešení Western Digital poskytují nástroje, jak využít všech možností dat. Datacentrická řešení společnosti Western Digital jsou na trhu dostupná pod značkami G-Technology™, HGST, SanDisk®, Tegile™, Upthere™ a WD®. 

© 2019 Western Digital Corporation a její pobočky.  Všechna práva vyhrazena.

Western Digital, Western Digital logo, G-Technology, SanDisk, WD, WD_BLACK a logo WD_Black jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Western Digital Corporation nebo jejích dceřiných společností v USA a/nebo dalších zemích. Značka NVMe je ochranou známkou společnosti NVM Express, Inc. Všechny ostatní ochranné známky jsou majetkem jednotlivých vlastníků, Technické specifikace produktů mohou být změněny bez upozornění. Zobrazené fotografie se mohou lišit od skutečných produktů. Některé produkty nejsou dostupné ve všech zemích světa. 

Vyjádření k budoucímu vývoji

Tato tisková zpráva obsahuje vyjádření k budoucímu vývoji produktů WD_Black včetně vývoje, kapacit, aplikací, ceny a dostupnosti produktů a také k očekáváným zákaznickým benefitům. Tato vyjádření k budoucímu vývoji jsou předmětem možného rizika a nejistoty, což by mohlo zapříčinit, že se aktuální výsledky svou podstatou mohou lišit od těch uvedených ve vyjádření k budoucímu vývoji. K těmto rizikům patří včetně, a mezi dalšími, například: produkty  WD_Black nebudou dostupné v uvedeném čase, volatilita globálních ekonomických podmínek, obchodní podmínky a podmínky ekosystému úložišť, dopad konkurenčních produktů a jejich cena, přijetí produktů na trzích, cena použitých materiálů, aktivity konkurence, neočekávaný vývoj na trhu s výpočetní technikou a technologií a další rizika a nejistoty uvedené v dokumentech Western Digital Securities and Exchange Commission  („SEC“) včetně aktuální periodické zprávě, které jsou určeny vaší pozornosti. Western Digital nepřebírá žádné závazky pro aktualizaci tohoto vyjádření k budoucímu vývoji, které by odrážely následné změny po datu vydání této zprávy.

1 Počet her při průměrné kapacitě 36 GB na hru. Počet her se může lišit v závislosti na velikosti souboru, formátování, dalších programech a operačním prostředí

2 Pro popis ukládací kapacity je1 GB = 1 miliarda bajtů a 1 TB = jeden bilion bajtů. Vlastní uživatelská kapaita může být nižší v závislosti na operačním prostředí 

*Na základš rychlosti čtení, pokud není uvedeno jinak. Pro popis přenosových rychlostí je megabajt za sekundu (MB/s) = milion bajtů za sekundu. Výkon se může lišit s ohledem na použitý hardware a software a konfigurace.

**Dostupné pouze po omezenou dobu. Více nformací na obale produktu.