Zavřít reklamu

Vývojáři hry o ochraně životního prostředí vysadí za každé její stažení jeden strom

Alba: A Wildlife Adventure je dostupná zdarma jako součást Apple Arcade.

7. 1. 2021     Zdroj

Vývojáři z Ustwo Games si nás získali svou prací na dvou dílech hádankové série Monument Valley a přemýšlivé simulaci opráváře Assemble with Care. Jako svůj další projekt si vybrali hru Alba: A Wildlife Adveture, ve které pomáháte hlavní hrdince s obnovou znečištěného ostrova. Zprávu, kterou šíří skrze hru, Ustwo hlásají i v reálném světě. Za každé stažení hry totiž plánují vysadit jeden strom.

Alba se v plné verzi dostala mezi hráče již 11. prosince minulého roku. Od té doby si ji zakoupilo, nebo stáhlo přes Apple Arcade, přes čtvrt milionu lidí. Nebo to alespoň vyplývá ze tweetu, kde se studio chlubí, že stihlo již vysadit přesně 276490 stromů. Vývojáři k obnově lesů využívají službu Ecologi, která se právě o takovéto záležitosti stará. Virtuální les vysazený všemi hráči hry si můžete prohlédnout na stránkách společnosti. Většina nových stromů zamířila do afrických zemí.

Alba: A Wildlife Adventure se od svého vydání těší pozitivním recenzím. Na Metacriticu se počítačová verze hry drží ve vysokém nadprůměru s hodnocením 78 procent. Zachránit roztomile vyrenderovaný ostrov před znečištěním si můžete vyzkoušet kromě velkých platforem i na iOS. Na jablíčkových zařízeních je hra součástí předplatného Apple Arcade. Vývojáři stromy zasazují i za každé stažení přes tuto službu, i když za samotnou hru nic nedoplácíte.