Zavřít reklamu

Virtuální realita pro Xbox One byla blíž, než si všichni myslíte

Microsoft o VR na Xboxu usiloval, ale …

29. 8. 2018     Zdroj

Jednou z věcí, kterou můžou majitelé Xboxů závidět svým kolegům s konzolemi PlayStation 4, je určitě podpora VR. I Xbox mohl ale touto vychytávkou disponovat a ještě lépe tak konkurovat PlayStationu. Právě příchod virtuální reality na Xbox byl dokonce daleko blíž, že si většina z nás myslí. 

Není tomu tak dávno, co se k tématu VR a Xbox vyjádřil šéf marketingu Microsoftu Mike Nichols (psali jsme zde), který dementoval veškeré spekulace o příchodu virtuální reality na Xbox. Tím samozřejmě mnohé fanoušky rozesmutnil, protože se v komunitě obecně doufalo v to, že s příchodem nadupaného Xboxu One X by se Microsoft mohl konečně smilovat a virtuální realitu nabídnout. Bohužel se tak ale nestalo a nestane. Stát se tak ale mohlo. Redaktorům z portálu CNET se totiž podařily zjistit velmi zajímavé informace, které prozrazují velmi zajímavé detaily o plánech Microsoftu z minulosti. 

Podle CNETu, který se dá díky jeho velmi přesným zprávám z minulosti i z jiných odvětví označit jako věrohodný zdroj, Microsoft na virtuální realitě v průběhu minulých let skutečně pracoval a to ve spolupráci hned s několika partnery. Kýžené ovoce ale nejspíš nepřicházelo v takové kvalitě, jakou Microsoft očekávat, a tak nad projektem zlomil hůl s tím, že tehdejší technologie nejsou na takové úrovni, které by si společnost představovala a než aby svým zákazníkům přinesla produkty, se kterými nebude ona sama spokojena, celý projekt odpíská a eventuálně se o jeho oživení pokusí v budoucnu. 

Ještě nenadešel správný čas

Přestože je možná rozhodnutí Microsoftu pro mnohé zklamáním, určitě je pochopitelné. Přestože je sice virtuální realita skutečně zajímavým prostředkem nejen pro zábavu, netěší se až takové popularitě, jakou by si nejspíš zasloužila. Kdyby Microsoft přišel s nekvalitním produktem do už tak lehce nepopulárního odvětví, nejspíš by s ním solidně vyhořel, což by znamenalo krom ostudy i velkou finanční ztrátu. Logickým krokem je tak vyčkat na vhodnou příležitost a popřípadě udeřit, respektive nasadit vlastní produkt.

Nechme se tedy překvapit, zda se podpory VR u Xboxu v budoucnu dočkáme či nikoliv. Pokud ale ano, je vcelku pravděpodobné, že až s příchodem konzole nové generace. Na té totiž již Microsoft pracuje a v kuloárech se často označovaná jako poslední “svého druhu”. Asi by tak nebylo od věci jí vybavit vším, co by se mohlo v budoucnu hodit.