Zavřít reklamu

Videohry podle výročního reportu vydělávají nejvíce na mobilech

Mobilní hry táhnou víc než kdy dřív.

16. 3. 2021     Zdroj

Mobil se spuštěnou hrou.

Podle výročního reportu společnosti Next Games se videohrám v minulém roce dařilo. Během roku 2020 se trh s nimi meziročně zvětšil o 9,3 procenta a hlásil příjmy ve výši 159,3 miliard amerických dolarů. Největší podíl na příjmech přitom měl mobilní segment. Do hraní na mobilních zařízení (smartphony a tablety) hráči během loňského roku nalili 77,3 milionu dolarů. Samotný příjem z her na smartphonech činil 63,6 miliardy dolarů. Jde tak o 15,8 procetní nárůst oproti roku předcházejícímu.

Analýza společnosti dochází k tomu, že trh s mobilními hrami prochází přeměnou. Počet nově vydaných her se snižuje a dochází k dospívání trhu. Nakolik jde o důsledek pandemie a opateřních s ni spojenými, je těžké říct. Hraní jako fromě zábavy nahrávají lockdowny, které hráče zavírají v domovech s přemírou volného času. Ty samé nařízení však i část obyvatelstva připravují o příjmy a limitují tak jejich schopnost utrácet v herním průmyslu. Celosvětově se ovšem obecně zvýšil počet hráčů, v USA šlo o 28 milionů nových zákazníků, v Německu například o 6,5 milionu.

Každopádně vyšší příjmy hlásily i ostatní segmenty trhu. Druhým nejúspěšnějším je hraní na konzolích, které přineslo vývojářům příjmy ve výši 45,2 miliard dolarů. Hraní na počítačích, do kterého report započítává i aktivitu v prohlížeči, vydělalo 36,9 miliardy. Podle předpovědí by tento trend měl nadále pokračovat i v tomto roce. Doufejme jen, že už nepůjde o nárůsty v důsledku dalších koronavirových opatření.