Zavřít reklamu

Ve virtuální realitě si brzy zahrajeme i akční střílečku Frostpoint VR: Proving Grounds

Pokud vyhlížíte nějakou originální střílečku pro virtuální realitu a těšíte se na pořádnou pecku, kde byste mohli s přáteli poměřit síly, máme pro vás dobrou zprávu. Brzy totiž na VR zamíří FPS hra Frostpoint VR: Proving Grounds.

30. 7. 2020     Zdroj

Ačkoliv se virtuální realita může pyšnit čím dál tím větším povědomím veřejnosti a především neutuchajícím zájmem hráčů, zejména o nový Oculus Quest, v případě her se dosud vývojáři zaměřovali zejména na jednodušší, příběhové hříčky, které nabídly hutnou atmosféru, zajímavé herní mechaniky a propracovanou realistickou fyziku. Jakmile však přišlo na multiplayerové střílečky, situace poněkud vázla a kromě populárního Pavlov VR zkrátka chyběla nějaká pořádná pecka, která by nastolila novou éru VR přestřelek. To se naštěstí snaží změnit Frostpoint VR: Proving Grounds, a byť by se dalo argumentovat tím, že výsledek nemusí dopadnout úplně dobře, studio InXile Entertainment je zárukou kvality.

 

Povedené střílečky se tak mají dočkat jak headsety od Oculusu, tak Valve Index a HTC Vive, tedy nejrozšířenější platformy. Příliš propracovanou zápletku však nečekejte, ve hře se proti sobě opět postaví dva týmy elitních vojáků, které nebudou mít za úkol nic jiného než zlikvidovat konkurenci a uzmout základnu pro sebe. Pochopitelně nebude chybět pořádný arzenál, poměrně velká mapa a především sci-fi zasazení, které zajistí pěkně náruživé přestřelky. Přesného data vydání jsme se sice od vývojářů nedočkali, ale prý hra zamíří na virtuální realitu již tento rok a podle dosavadních záběrů to vypadá, že se máme rozhodně na co těšit. Především tu pak máme adepta na multiplayerovou hru pro VR, která by mohla zaujmout širokou masu hráčů.