Zavřít reklamu

Vaše fotky z dovolené budou s touto appkou v bezpečí

Tisková zpráva: Představujeme vám příklad praktického využití NAS serveru. Blog #cestujemespolu je jedním z největších slovenských cestovatelských blogů, sleduje jej téměř 50 000 uživatelů sociálních sítí. Blog inspiruje mladé lidi a ukazuje jim, že i tehdy, mají-li běžné zaměstnání a běžný příjem, je možné procestovat atraktivní místa a plnit si sny. Portál #cestujemespolu nabízí množství reportáží, tipů a triků […]

22. 3. 2019    

Tisková zpráva: Představujeme vám příklad praktického využití NAS serveru. Blog #cestujemespolu je jedním z největších slovenských cestovatelských blogů, sleduje jej téměř 50 000 uživatelů sociálních sítí.

Blog inspiruje mladé lidi a ukazuje jim, že i tehdy, mají-li běžné zaměstnání a běžný příjem, je možné procestovat atraktivní místa a plnit si sny. Portál #cestujemespolu nabízí množství reportáží, tipů a triků pro cestování, unikátní 360stupňové fotografie a videa a především autentické zprostředkování cestovatelských zážitků.

V roce 2016 jsme za čtyři měsíce navštívili téměř 20 destinací, odkud jsme si přivezli desetitisíce záběrů pořízených různými zařízeními (chytrým telefonem, kamerou GoPro, kompaktním fotoaparátem nebo dronem). Základním předpokladem bylo mít veškerý multimediální materiál pohromadě tak, aby byl odkudkoli dostupný. A samozřejmě musí být také zálohovaný, abychom o jedinečné záběry nikdy nepřišli.

Během cesty Jižní Amerikou jsme zamířili i do bájného města Inků Machu Picchu. Absolvovali jsme několikadenní cestu, vstávali jsme ve čtyři ráno a poctivě jsme vyšlápli na vrchol, abychom viděli tento div světa za východu slunce. Víme, že takový pohled se nám jen tak nenaskytne, a proto je pro nás extrémně důležité, abychom o tyto záběry nepřišli. Jako jedni z prvních lidí na světě jsme na Machu Picchu pořídili 360stupňové video a víme, že ho máme bezpečně uložené na NAS serveru od firmy Synology.

Průzkumem mezi čtenáři jsme zjistili, že téměř polovina uživatelů zálohuje fotografie pouze na externí disk. Takovéto pevné disky se však často porouchají, mají poměrně malou kapacitu a především nenabízejí nic navíc. Zařízení NAS vyřeší nejen otázku dostatečné kapacity, ale také přináší množství dodatečných funkcí, které jsou užitečné v každodenním životě: zálohování, třídění fotografií podle tváří nebo podle místa pořízení, snadné sdílení a další. Když jsme na cestách, snadno se stane, že fotoaparát nebo mobil rozbijeme nebo nám jej někdo ukradne. Díky automatickým zálohám prostřednictvím aplikace Moments máme i v takových případech fotografie nejen uložené doma v bezpečí, ale zároveň roztříděné a kategorizované.

Vnímali jsme Synology jako zavedenou značku ve světě technologií, a tak jsme měli povědomí o tom, co nabízí. Když jsme se dozvěděli, že řešení NAS od této firmy dokáže přesně pokrýt naše požadavky, byla volba velmi jednoduchá. Hledali jsme řešení nikoli nejlevnější, ale nejspolehlivější.

Využíváme NAS server Synology DS216play, osazený dvěma 2TB zrcadlenými pevnými disky WD Red. Zařízení je nepřetržitě připojeno k internetu s přístupem odkudkoli na světě. Všechny dosavadní zálohy (z USB flash disků, z externích pevných disků i z internetových úložišť) jsme sjednotili do jedné centralizované zálohy.

Synology DS216play:

Před použitím NAS serveru jsme často řešili otázku, kam a jak fotografie uložit, abychom o ně nepřišli. Zařízení od Synology stoprocentně důvěřujeme, protože víme, že fotografie jsou bezpečně uloženy. Nechceme a nemůžeme zklamat naše čtenáře, proto máme pro případ jakéhokoli výpadku všechno uloženo právě na zařízení Synology.

V roce 2018 se už žádný cestovatel neobejde bez profesionálního řešení pro práci s tisíci fotografií. Navíc potřebujeme něco, co nás zachrání v krizových situacích, například automatické zálohování fotografií z mobilu. Komfort při práci s fotografiemi zvyšuje bohatá nabídka doplňkových aplikací, z nichž využíváme především aplikaci Moments, určenou pro extrémně snadné sdílení snímků.

Díky zařízení Synology DS216play jsme přesunuli desetitisíce fotografií a videí, původně roztroušených na desítkách různých médií, pod jednu střechu. Díky dostatečné kapacitě nám NAS server zároveň umožňuje ukládat snímky ve formátu RAW, abychom je mohli lépe využít v budoucnu. Nejdůležitější je však pro nás automatická záloha a zrcadlení obsahu pro případ poruchy jednoho z pevných disků.

Aplikce Moments od Synology:

Při cestách po světě byl proces záloh z různých zařízení příliš komplikovaný: Nejdříve bylo třeba zkopírovat pořízené záběry z paměťových karet do počítače, následně na externí pevný disk a po návratu domů všechno roztřídit, což znamenalo dlouhé hodiny a dny práce. Dnes už během cesty zálohujeme přímo do soukromého cloudu, takže od okamžiku spuštění zálohovacího procesu je ve firmě všechno fyzicky bezpečně uchováno. V případě momentek pořízených telefonem je proces ještě jednodušší – všechny záběry se automaticky zobrazí v aplikaci Moments.

Když si spočítáme, kolik času a peněz díky řešení od Synology ušetříme, minimálně jednou za rok máme za tyto ušetřené peníze skvělou dovolenou. A nemusíme být žádní techničtí guruové, všechno dokážeme nastavit i obsloužit s běžnými zkušenostmi. Stačí nám počítač a internetový prohlížeč, případně jen mobilní telefon. Synology je náš parťák, ať jsme kdekoli na světě.