Zavřít reklamu

Valve opravilo své hardwarové statistiky na Steamu

Valve se konečně po více než půl roce rozhodlo opravit hardwarové statistiky, které se zobrazují na Steamu.

7. 5. 2018    

Valve po více než půl roce opravilo své hardwarové statistiky na Steamu. Hardwarové statistiky na Steamu započítávaly především uživatele čínských kaváren víckrát, než jen jednou. To vedlo k tomu, že se v žebříčku populace Číňané řadili mezi špičku, kde z celého světa zabírali až 90 % hráčů.

Valve sice říká, že se jim povedlo tuto chybu odstranit a počet procent čínských hráčů klesá. Pořád jich je ale více, než by mělo být. Návrat do normálu taktéž ukazuje především poměr používaných operačních systémů. Windows 10 vrátil na na cca 50 % a Windows 7 poté klesl na 37 %.

Tak stejně si polepšilo i AMD. Fanoušci AMD si už delší dobu stěžovali na nesmyslný podíl Nvidie ve skupině GPU a na Intel ve skupině CPU. Poté, co Valve odstranilo chyby a opravilo hardwarové statistiky na Steamu, se ukázalo, že procesory AMD běží na 16 % počítačů. Grafické karty od AMD tepou na 15 % zařízení.

Převýšení od Nvidie a Intelu způsobovaly především počítače v internetových kavárnách v Asii, kde byly téměř všechny počítače, jako přes kopírku, osazeny právě grafickými kartami od Nvidie a procesory od Intelu.

Spolu s polepšením AMD logicky klesá počet karet od Nvidie. Například klasická karta Nvidia GTX 1060, která je momentálně jakýmsi „středem“ v poměru cena / výkon, klesla o 1,6 %. GTX 1050 Ti klesla o 2,5 % a GTX 960 o 4,5 %. Co se týče high-end karet od Nvidie, tzn. například 1080 Ti, tak ta si polepšila o 0,4 %.

Pokud vás zajímá více detailů, můžete se podívat na statistiky na Steamu pomocí tohoto odkazu, nebo se můžete podívat na obrázky v galerii níže.

Na závěr, ve zkratce řečeno – statistiky na Steamu už jsou sice opravené, pořád ale neukazují 100% věrohodné čísla. K tomu si budeme ještě pár měsíců muset počkat. Díky opravě poklesl počet uživatelů Nvidie a Intelu, což znamená, že si AMD jak v oblasti CPU, tak v oblasti GPU polepšilo.