Zavřít reklamu

Valve již brzy ukáže vlastní VR headset

Virtuální realita bude opět dostupnější. Tedy možná.

1. 4. 2019     Zdroj

Ještě před pár lety bychom na virtuální realitu nahlíželi jako na výdobytek nejbláznivějších sci-fi filmů. Dnes jí však již můžeme pomalu označit za čím dál běžnější součást lidských životů. Její využití je totiž opravdu široké a lidské životy dokáže v mnoha odvětvích usnadnit či minimálně zpříjemnit. 

Největší využití virtuální reality je v tuto chvíli zřejmě v herním průmyslu, který skrze ní hráčům nabízí perfektní zážitky z her, o kterých jsme si ještě před nedávnem mohli nechat zdát. I kvůli tomu se proto mnoho společností snaží vytvářet vlastní headsety, kterými by svým věrným virtuální realitu zprostředkovaly. A jednou z nich bude již brzy i Valve. To totiž na Steamu oznámilo, že chystá vlastní VR headset, který by měl do prodejů zamířit již v květnu. 

Oznámení chystaného produktu je ze strany Valve velmi překvapivé. Je sice pravda, že se na konci minulého roku o vývoji podobné “hračky” spekulovalo, avšak v uplynulých měsících jsme o ní neslyšeli prakticky nic. Její odhalení se tak dá de facto označit jako blesk z čistého nebe, který je však samozřejmě velmi příjemný. 

V tuto chvíli nejsou samozřejmě technické specifikace headsetu známy. Dá se ale očekávat, že s ním bude Valve cílit na co největší skupinu hráčů, čemuž by mohlo přizpůsobit i cenu. Jasno však budeme samozřejmě mít až za měsíc.