Zavřít reklamu

UFC 3 předpovědělo vítěze zápasu McGregor vs. Nurmagomedov s předstihem

Hvězdný Conor padl i v simulaci. Znamení?

8. 10. 2018     Zdroj

Jen těžko byste o víkendu hledali ve světě člověka, který nezaslechl o šílenství kolem MMA zápasu hvězdného Conora McGregora s doposud neporaženým Khabibem Nurmagomedovem. Tito dva zápasníci se spolu utkali na galavečeru UFC 229 v Las Vegas, přičemž ze zápasu vyšel vítězně druhý jmenovaný. Výsledek však stejně zastínilo Khabibovo chování, kdy po zápase vyprovokoval velkou šarvátku mezi realizačními týmy a přísedícími diváky u oktagonu. Proč ale na herním portálu hovoříme o sportovní události? Protože EA před zápasem odsimulovala tento udel ve hře UFC 3 a dočkalo se dokonce stejného výsledku. 

Jelikož nabízí UFC 3 spoustu možností, nebyl problém zápas zasadit do jeho reálného dějiště, kterým bylo již zmíněné Las Vegas. Pak už stačilo jen Conora a Khabiba poslat do klece a čekat, co se bude dít. Ačkoliv simulace zcela přesně průběh zápasu nepředpověděla, jelikož v něm přisoudila Conorovi hned několik šancí na ukončení soupeře, nakonec se trefila alespoň do vítěze, čili do Khabiba. 

Ačkoliv se samozřejmě jedná spíše o náhodu, jsou podobné simulace poměrně oblíbené a zajímavé. V minulosti k nim totiž již přistoupila celá řada uživatelů, kteří je pak následně porovnávali s reálnými výsledky a nutno podotknout, že ty se se simulacemi mnohdy shodly. Že by tedy měli vývojáři z EA věštecké schopnosti?