Zavřít reklamu

Ubisoft společně se Sony natočí film Watch Dogs

Společnost Ubisoft uzavřela spolupráci se Sony na nový film na motivy hry Watch Dogs.

21. 8. 2013    

Na tiskové konferenci Sony Computer Entertainment během Gamescomu dnes Ubisoft oznámil, že filmová a televizní divize Ubisoft Motion Pictures spolupracuje se Sony Pictures Entertainment a New Regency  na vývoji nového filmu, na motivy hry Watch Dogs, vysoce očekávané akční adventury od Ubisoftu. Ubisoft a Sony také ukázali první náhled na exkluzivní hru Watch Dogs, která bude dostupná pro letošní vánoční sezónu.

„Protože Sony i Ubisoft pracují ve filmovém i videoherním odvětví, tato spolupráce přinese jedinečnou příležitost spojit oba směry, filmový příběh i interaktivní videohru.“ říká Jean-Juliet Baronnet, CEO Ubisoft Motion Pictures. „Navíc Sony Pictures a New Regency mají dlouholeté zkušenosti s produkcí  a dávají nám prostor pro kreativitu při vývoji filmu. Jsme si jisti, že dohromady vytvoříme film, který bude budit u fanoušků nadšení podobně, jako již budí v současné době hra Watch Dogs.“

Hannah Minghella, president of Production z Columbia Pictures k tomu dodává: „Motiv hry sedí naprosto přesně na velké plátno. Hra má intenzivní akční dobrodružné téma a příběh, který se zakládá na informacích a jejich kontrole, což zcela jistě vytvoří vzrušující thriler.Hra má úžasný potenciál pro filmové plátno a my jsme nadšeni, že máme příležitost spolupracovat takto úzce s Ubisoftem na tomto projektu.“

Watch Dogs je hra v hlavní roli s Aidanem Pearcem, brilantním hackerem, který po rodinné tragédii plánuje odvetu svým vlastním způsobem. S využitím všech svých schopností se Pearce nabourá do Chicagského Centrálního Operačního Systému (ctOS), který ovládá veškerou městskou infrastrukturu, včetně bezpečnostních kamer, semaforů, veřejné dopravy a databáze s kontaktními informacemi o obyvatelích města. Pearce zde využívá celé město Chicago jako svou hlavní zbraň. Na konferenci E3 2012 získala hra mnoho ocenění včetně Best of Show from Gaming Excellence a tří dalších (Biggest Surprise, Best New  Franchise a Best PC Game) od IGN. Hra také dostala ocenění GameSpot’s People’s Choice Most Exiciting Game of E3 2012.

Na projekt bude v Ubisoftu dohlížet divize Ubisoft Motion Pictures. Na vývoj filmu budou v  Columbia Pictures dohlížet  Hannah Minghella a Sam Dickerman, zatímco Alexandra Milchan a Andrew Calof budou na film dohlížet za New Regency.