Zavřít reklamu

Ubisoft se rozhodl podpořit Project Stream

Project Stream se dočká podpory od jednoho z největších vydavatelů her.

2. 10. 2018     Zdroj

Creed

Společnost Ubisoft se rozhodla podpořit novou streamovací platformu. Tou je takzvaný Project Stream od Googlu. O co se jedná? Google zkrátka hodlá prorazit skrze streamovací služby a hodlá nabídnout i Assassin’s Creed Odyssey od společnosti Ubisoft.

Google se pokusí oslovit hráče skrze streamování

Jak víme, tak pokusů o streamování bylo v minulosti už mnoho. Například neslavný Onlive a z poslední doby například PlayStation Now, který se stále netěší kdovíjaké popularitě a Sony zatím nemá příliš snahu jej rozšířit po celém světě.

Jak to bude fungovat v případě Google? Například onen zmíněný Assassin’s Creed Odyssey, kterým jej Ubisoft podpoří, půjde spustit skrze Google Chrome. Toto myslíme naprosto vážně. Skrze webový prohlížeč půjde hra spustit. Přístup ale zatím budou mít pouze američané a to v omezeném počtu. Google tedy zatím spíše testuje. Evropané tedy zatím příliš nadšení projevovat nemohou.

Google se však zavazuje k tomu, že hodlá tyto své služby rozšířit tak rychle jak to jenom půjde. Internetový gigant se pokusí nabídnout ve velkém streamování hudby, videí a rovněž i videoher. Uvidíme, jak se mu bude v těchto vodách dařit. Zatím se v nich potopila nejedna loď.

Na obhajobu této společnosti je však třeba říct, že má největší možnosti a ohromné zdroje k tomu, aby něco takového dokázala provozovat. Otázkou zůstává, zda budou mít zájem také hráči.