Zavřít reklamu

Týden s Vyťukej č. 6

Další především skvělými hrami nabitý týden je opět za námi a nám nezbývá, a tak nezbývá nic jiného, než si ho připomenout v naše týdeníku. V něm jsme se nemohli zaměřit na nic jiného než vydání nebojím se říci jedné z největších herních sérií v historii videoher, Call of Duty: Modern Warfare 3. Událost týdne: […]

14. 11. 2011    

Další především skvělými hrami nabitý týden je opět za námi a nám nezbývá, a tak nezbývá nic jiného, než si ho připomenout v naše týdeníku. V něm jsme se nemohli zaměřit na nic jiného než vydání nebojím se říci jedné z největších herních sérií v historii videoher, Call of Duty: Modern Warfare 3.

Událost týdne:

Jestli jsme se v týdeníku číslo 4 zaměřili právě na Battlefield 3, ani jeho největší konkurent nemohl být samozřejmě ušetřen. O tom, jak Modern Warfare 3 obstálo v singplayeru si již brzy budete moci přečíst v naší recenzi, a tak se zde zaměříme spíše na osobní dojmy, ale také si trochu zaspekulujeme, kam že se celá série příští rok ubere.

Jak jste mohli vidět v trailerech, či si již na vlastní kůži vyzkoušet, MW3 opět vsází především na filmovost, vypjaté a dech beroucí momenty a celý příběh je vyprávěn formou thrilleru, kdy postupně dostáváme až k cíli, tedy, což není žádné tajemství, zabití Makarova, nebezpečného teroristy, jenž může za rozpoutání 3. světové války mezi Ruskem a zbytkem světa. Díky tomu se podíváme do nejrůznějších lokací po celém světě, včetně Prahy, jenž je mimochodem velice dobře zpracována a dokonce i její obyvatelé mluví česky, což je veliký pokrok. Kampaň mi tak i díky své délce (cca 5 hodin) utekla velice rychle a nabídla i po hratelnostní stránce skvělých momentů, díky čemuž jsem se opravdu nenudil ani minutu, což o Battlefieldu 3 říci nemůžu.

Pokud k tomu navíc přidáme i survival mód, jenž je variací na zombie mapy z CoD 5, opět skvělé Spec Ops mise a samozřejmě i výborný multiplayer, nelze se neusnést na názoru, že MW3 opravdu není několikahodinovou tunelovou zábavou pro choromyslné hráče. Právě hra pro více hráčů se vrací ke kořenům série a kdyby nebylo opět použité služby AlterIw, nesměřovali by k němu z mé strany téměř žádné výtky. Není tak divu, že se Modern Warfare 3 prodalo během prvního dne více jak 6,5 milionu kopií.

Kam se série CoD vydá příští rok? Pravděpodobně se opět dočkáme nějakého moderního konfliktu, možná delší hratelností a doufejmě, že i nového enginu, jenž snese srovnání s konkurencí. Ke konci týdne tak můžete očekávat opravdu obsáhlý článek, v němž zhodnotíme jak multiplayer Modern Warfare 3, tak i Battlefield 3 a na závěr vyhlásíme i vítěze této opravdu těsné bitvy.

Shrnutí uplynulého týdne:

Pondělí: Začít týden nelze ničím jiným, než s TES V: Skyrim, za jehož neobsazení do události týdne se tímto všem RPG fanouškům omlouvám. Ve vůbec první recenzi na světě dostala hra celých 95%, což je dokonce o jedno procento méně, než kde se hra nyní drží na serveru Metacritics. (článek zde)

Úterý: Pokud jste v kampani MW3 narazili na nějaký problém, nevíte si s něčím rady, či se jen chcete podívat na kompletní footage, není pro vás lepší volby, než shlédnout šestici videí, jež celý příběh zachycují. ( článek zde)

Středa: Pokud jste fanoušky městských akcí a těch poněkud „netradičních“ zvláště, tak vás ve středu studio Volition určitě potěšilo skvělou zprávou, že Saints Row 4 je již oficiálně ve vývoji. Dokonce se povídá, že by hra měla být určena především pro novou generaci konzolí. (článek zde)

Čtvrtek: I následující den jsme se dočkali důležitého, avšak již nepřekvapivého oznámení, kdy se jeden ze zaměstnanců EA na twitteru pochlubil vývojem Battlefieldu 4. V pravděpodobně příštím roce bychom se tak mohli dočkat hned dvojice akčních her Medal of Honor 2 a BF4 s podobným zaměřením od stejného studia. (článek zde)

Pátek: Zajímavá, ale již velmi dlouho odkládaná akční adventura konečně dostala (doufejme) konečné datum vydání. Hra vyjde přesně za měsíc, 14. prosince a to pouze na PS3 a Xbox 360. (článek zde)

Sobota: Ačkoliv se tato zpráva objevila teprve v pátek, jistě zasáhla mnohé z nás až v sobotu, kdy si alespoň ti ostražití majitelé Steam účtů měnili svá hesla a kontrolovali bankovní účty ve strachu z odcizení peněz hackery, jenž se nabourali do služby Steam Forum.(článek zde)

Neděle: A abychom se na závěr týdne oprostili od klasických a notoricky známých her, věnujeme „cenu“ hlavní nedělní novinka především milovníky zápasů milované herní sérii WW a především jejímu 12 ročníku. Do toho se totiž vrátí wrestlingová legenda šampion Batista, jenž se zároveň stane její mediální tváří. (článek zde)

Nejlepší videa:

1) Jelikož vydání závěru Eziových i Altairových dobrodružství se pomalu blíží, minout nesmíte ani trailer na chystaný „animák“ Assassins Creed Embers.
2) Jak vypadá den na infolince Serious Sam 3 se můžete podívat zde.
3) Do vydání SW: The Old Republic zbývá sice ještě více jak měsíc, ale na řešení dilematu ke která straně a třídě se přiklonit není nikdy příliš brzy.
4) A znovu AC Revelations, tentokráte v prodlouženém TV Spotu, jenž nás láká větou – „Leave your Legacy“
5) A na závěr se můžete podívat, jak vypadá trailer na GTA 5 v kostičkovaném světě Minecraft.

Číslo týdne:

57 000 000 – Nebudete tomu možná věřit, ale přesně tolik kusů konzole Xbox 360 Microsoft k dnešnímu dni prodal. Číslo je to opravdu veliké, nicméně nám chybí porovnávací údaje od hlavní konkurence v podobě Playstation 3.

Kalendář:

Minulý týden byl hrami opravdu nabitý, ale co vás čeká v následujících sedmi dnech? Hned zítra vyjde trojice vysoce očekávaných her v čele s AC Revelations, NFS The Run a opomenout nesmíme ani Halo: Combat Anniversary. V pátek poté konečně přilétne do obchodů zběsilá akce Saints Row: The Third a Anno 2070.

Co bylo napsáno a co vás nemine:

Minulý týden byl alespoň co se týče vydaných článků poněkud slabší. Vyšli tak dvě recenze, na WRC 2 a Football Manager 12. Nyní doufejme vše napravíme, a tak se můžete těšit na preview Anno 2070 a Last Guardian a také na recenze Modern Warfare 3 singplayeru i multiplayeru, hry více hráčů u Battlefield 3. Dále také na hodnocení Assassins Creed Revelations, NFS The Run, Take On Helicopters, Hard Reset a také TES V: Skyrim.