Zavřít reklamu

Týden s Vyťukej č. 5

Pomalu, ale jistě nám skončil první a co se týče vydání nových her vcelku slabý listopadový týden, a to s sebou samozřejmě nese i shrnutí v podobě našeho týdeníku. Jak jsme již minule avizovali, zaměříme se především na nově oznámené páte pokračování veleúspěšné značky Grand Theft Auto. Událost týdne: Odhalení GTA 5 je bezesporu jednou […]

7. 11. 2011    

Pomalu, ale jistě nám skončil první a co se týče vydání nových her vcelku slabý listopadový týden, a to s sebou samozřejmě nese i shrnutí v podobě našeho týdeníku. Jak jsme již minule avizovali, zaměříme se především na nově oznámené páte pokračování veleúspěšné značky Grand Theft Auto.

Událost týdne:

Odhalení GTA 5 je bezesporu jednou z největších událostí minulých měsíců, čehož si i sami tvůrci byli dostatečně vědomi. Hned v prvním debutovém traileru jsme tak mohli zahlédnou místo klasických renderovaných a nic neříkajících záběrů plnohodnotné gameplay prostřihy, jenž vypadají bezesporu úžasně vzhledem k tomu, že hra bude ve vývoji přinejmenším další rok.

Spolu s prozatím neznámým hispánským hrdinou se opět vydáme do známého města Los Santos a jeho okolí, kde pokud tvůrci nechystají nečekanou revoluci budeme opět pomalu kráčet k „hodnosti“ šéfa podsvětí a lepším zítřkům. K dispozici hráč dostane ohromnou mapu, v níž zhruba 50 procent obsáhne velké a do co největších podrobností vymodelované město Los Santos a zbytek zabere právě venkov se svými menšími usedlostmi a především úchvatnou krajinou plnou nejrůznějších vyžití.

Jak vývojáři ze studia Rockstar North, majícího na svědomí všechny předcházející díli GTA přiznávají, pátý díl sice má grafický engine půjčený od svého předchůdce, avšak vývojáři tuto celou technologii opět značně posunuli kupředu. Těšit se můžeme i na různorodá prostředí, na něž si mnozí hráči u minulých dílů právem stěžovali.

Na závěr přidáme několik spekulací od serveru GamesRadar, kde se dva údajní ex-zaměstnanci Rockstar Games svěřili s několika důvěrnými informacemi ohledně celé hry. Jestli jsou však pravdivé se dozvíme nejdříve na konci příštího roku. Předně se nám vrátí upgready aut a přibude i nutnost tankovat pohonné hmoty. Dále bychom ve hře mohli narazit na některá zvířata včetně psů i skotu a naopak se v ní neobjeví žádná dětská NPC. Los Santos prý občas zasáhnou i přívalové deště, či zemětřesení a na závěr prý budeme moci používat NPC jako živé štíty. Opakuji však, že se jedná o nepodložené informace.

Shrnutí uplynulého týdne:

Pondělí: První týdenní den patřil především novým videím, a tak se jich bude týkat i největší novinka. V 20 minut dlouhém gameplay footage se nám ukázal The Elder Scrolls V: Skyrim. Vidět tak můžeme samotný začátek hry i se všemi novými prvky. (článek zde)

Úterý: Další den internetem proběhla zajímavá, avšak nikterak překvapivá zpráva od Electronic Arts, jehož nedávno vydaný titul Battlefield 3 překonal další milník a sice – nejprodávanější hra EA v historii. ( článek zde)

Středa: Jakými grafickými a designovými skoky si prošla série Uncharted během tří dílů? Právě tomu se věnuje naše zajímavá novinka, a jak můžete vidět, tvůrci udělali během několika let vcelku velký skok kupředu. (článek zde)

Čtvrtek: Na oficiální potvrzení šestého dílu Rainbow six jsme si museli počkat necelý půl rok, avšak Ubisoft pro nás jako zadostiučinění krom několika artworků a informací připravil i gameplay video z celé jedné mise. (článek zde)

Pátek: Čím začít poslední pracovní den, než oznámením nového DLC pro epickou third-person akci Gears of War 3, v níž jsme mohli konečně dovršit příběh celé trilogie. (článek zde)

Sobota: Začátek víkendu přinesl zajímavost v podobě toho, kolik peněz jsou lidé schopní dát za originální krabicovou verzi MW3 pro Xbox 360, jejíž cena se nakonec na Ebay vyšplhala přes 1700 dolarů. Otázkou však je, jak dlouho prodávajícímu peníze vydrží, než si na něj posvítí Activision a zákon. (článek zde)

Neděle: A na konec i jedno mírné zklamání týkající se data vydání chystaného pokračování Batmanova příběhu od Rockesteady v podobě Batman Arkham City. Znenadání se totiž její „release date“ na digitální distribuční službě Steam posunulo o deset dnů na 25. listopad. (článek zde)

Nejlepší trailery:

1) Začátek této rubriky nemůže nepatřit nikomu jinému, než právě prvnímu traileru Grand Theft Auto 5.
2) O tom, že Infinity Ward umí dělat vtipné trailery jsme se mohli přesvědčit již u CoD Elite, avšak Live Action trailer na MW3, v němž si mimochodem zahrála i hvězda z blockbusterů Avatar, či Souboje Titánů, Sam Warthington nenechá chladným nikoho.
3) Jak by vypadal trailer na závodní sérii NFS, pokud by se jeho tvorby zhostil nějaký slavný hollywoodský režisér jsme se mohli přesvědčit u The Run, jehož reklamní spot si vzal na starost tvůrce Transformerů, Michael Bay.
4) Herní footage video z napínavé mise Rainbow Six Patriots poodhalilo něco více o pozadí příběhu i kvalitním enginu.
5) Poslední příčku této kategorie získal Battlefield 3 za představení nesmírně očekávaného balíčku map Back to Karkand.

Číslo týdne:

4 000 000 – zatímco minulé dva týdeníky jsme věnovali tuto rubriku hře Battlefield, tentokráte tomu již bude jinak. Ač se tomu nechce věřit, tak právě tolik kusů se prodalo celosvětového fenoménu jménem Minecraft. Číslo je o to neuvěřitelnější a ohromující ze dvou dalších důvodů a to, že hra je stále ve fázi betaverze, navíc nemá po celém světě žádného lokálního distributora, tudíž je k dostání pouze jako digitální verze jen u několika eshopů, či na stránkách výrobce.

Kalendář:

Tento týden bude, alespoň co se týče vydávaných AAA her jedním z nejnáročnejších. Hned zítra tedy vyjde dvojice titulů – Modern Warfare 3 i PC verze L. A. Noire a po několikadenní pauze se 11. listopadu na pulty obchodů dostane hned šestice her – fantasy RPG TES V: Skyrim, budovatelská simulace Cities XL 12, plná verze fenoménu Minecraft, akční FPS Hard Reset a také závěr kostičkovaných dobrodružství brýlatého čaroděje, neboli LEGO Harry Potter years 5-7.

Co bylo napsáno a co vás nemine:

Zatímco předminulý týden jsme se co se týče napsaných článků drželi stále poněkud při zemi, tak o uplynulých sedmi dnech můžeme tvrdit přesný opak. Krom našeho pravidelného týdeníku jste si tak mohli přečíst verdikty nad God of War Collection: Volume 2, X-Men Destiny, ICO & Shadow of the Colossus Collection, naprosto bezchybnou PS3 exkluzivitou Uncharted 3, jíž jsme dali vůbec první absolutní hodnocení, Might and Magic Heroes VI, Ratchet a Clank: All 4 One a také PES 12. Z preview jste si naopak mohli přečíst naše dojmy na blížící se Modern Warfare 3.

A co nás, či spíše vás překvapí tento týden? Nejprve náš verdikt na lehce nadprůměrnými WRC 2, konečně se dozvíme kdo z dvojice BF3 a MW3 je lepší v blížící se recenzi, očekávat můžete i hodnocení PC verze L. A. Noire. Z preview poté na našich stránkách konečně naleznete články o Anno 2070 i AC Revelations nebo také velký průvodce i s naším hodnocením multiplayeru Battlefeld 3.