Zavřít reklamu

Týden s Vyťukej č. 4

Poslední říjnový týden již definitivně skončil, a tak vás opět vítáme u našeho pravidelného týdeníku ze světa videoher, Týden s Vyťukej č. 4. Jestliže jsme si u minulých dílů tajně stěžovali na nedostatek námětu pro největší událost, tak nyní jsme měli dokonce volby dvě a jak již asi tušíte, první bylo potvrzení nového GTA a […]

31. 10. 2011    

Poslední říjnový týden již definitivně skončil, a tak vás opět vítáme u našeho pravidelného týdeníku ze světa videoher, Týden s Vyťukej č. 4. Jestliže jsme si u minulých dílů tajně stěžovali na nedostatek námětu pro největší událost, tak nyní jsme měli dokonce volby dvě a jak již asi tušíte, první bylo potvrzení nového GTA a druhou volbou nemohlo být nic jiného, než vydání Battlefieldu 3, jedné z největší pecek letošního roku, na níž se však perfektně hodí přísloví „pes který štěká, nekouše“.

Událost týdne:

Jak jistě víte z naší recenze singplayerová kampaň třetího Battlefieldu se neřadí mezi ty nejlepší, ale na druhou máme právo kritizovat jednoho a druhému to trpět? Tvůrci se bohužel nechali unést proudem a místo, aby s ním bojovali, poddali se mu. Naopak multiplayer nám vše dostatečně vynahrazuje, což si samozřejmě budete moci přečíst v naší recenzi koncem týdne.

Battlefield 3 byl oznámen koncem letošního února a za toho tři čtvrtě roku toho stihl opravdu hodně. Tak hodně, že se na něj stály několikahodinové fronty na všech výstavách, rekordní předobjednávky trumfovala velice mírná desítková hodnocení a již koncem týdne se tvůrci mohli chlubit 10 miliony vyexpedovaných kusů. Vše vyvrcholilo 25. října, kdy se celý svět, pochopitelně krom Evropanů bez korejských VPN mohl konečně pustit do boje. 10 milionů je bezesporu ohromující číslo, avšak daleko zajímavější bude, jak si hra povede v souboji s Modern Warfare 3. Obě série toho mají spoustu společného, avšak jen Battlefield nabízel a nabízí velkou svobodu i poměrnou realističnosti spolu s ovládáním všech bojových prostředků. Naopak MW3 může doufat v opravdu obří hráčskou základnu, in-game výběr dedikovaných serveru, ale také samozřejmě perfektně odladěnou hratelnost bez velkých bugů a také pokud mohu říci, skvělou službu CoD Elite. Jak ale celý duel dopadne se všichni dozvíme nejdříve 8. listopadu.

Abychom se však ještě chvíli věnovali pozornost Battlefieldu 3, můžeme si připomenout i některé zajímavé post-release údaje. Jak všichni fanoušci této značky dobře vědí balíček čtveřice map Back to Karkand, který obsahovala Limitovaná edice hry měl přinést právě ty opravdu nejhranější mapy ze druhého dílu ještě ve hře není přístupný. To se bohužel změní až na konci prosince, kdy se po několikadenní PS3 exkluzivitě celého DLC dočkají i ostatní platformy. Příliš kladného světla na PC verzi nehází ani takzvaný One day Patch, jenž vyšel přesně v den vydání hry, ale bohužel právě u počítačového „portu“ chyb příliš neopravil, ba spíše naopak, na čemž však již DICE dle nejnovější informací pilně pracuje.

Shrnutí uplynulého týdne:

Pondělí: A začátek týdne jsme nemohli odstartovat ničím jiným, než dalším úspěchem Batmana, a to sice v prodejnosti, kdy se Arkham City nepříliš překvapivě umístilo hned na prvím místě, což je vzhledem ke konkurenci jako Forza, či Fifa vcelku úspěch. (článek zde)

Úterý: Boj o událost týdne sice prohrálo, ale úterý mu upřít nemůžeme. Samozřejmě mám na mysli GTA 5, jehož trailer se dle stránek Rockstar Games objeví již ve středu. Možná se tak konečně dozvíme, kdy a v jaké době se bude nový díl jedné z největších herních značek odehrávat. (článek zde)

Středa:Sice se nejedná o odhalení srovnatelné s GTA 5, avšak i tak může být nově oznámená akční rubačka Bloodforge leckteré hráče na Xbox 360 potěšit. (článek zde)

Čtvrtek: Jako by odhalení nebylo málo, přesně uprostřed týdne se k nám dostali neoficiální zprávy z Blizzardu, jenž naznačují, že se Diabla III možná dočkáme již tři týdny po Vánocích, konkrétně 17. ledna, což je pro většinu hráčů skvělá zpráva. (článek zde)

Pátek: Uncharted 3 je bezesporu jedním z největších adeptů na hru roku 2011. Právě proto je pochopitelné, že studio Naughty Dogs, jenž má celou značku pod palcem již spřádá plány na čtvrté pokračování. (článek zde)

Sobota: Pokud jste po naší sobotní zprávě horlivě začali pročesávat internet i přes hrozbu vysokých pokut v domnění, že právě vy naleznete už cracklou a hratelnou verzi MW3, musíme vás zklamat. Hru opravdu, ale opravdu nepůjde nainstalovat, jelikož unikl pouze obsah jednoho CD, jak jsme již uvedli v naší novince. (článek zde)

Neděle: Poslední týdnový den zveřejnil velice zajímavou statistiku Steam, potažmo Valve. Dle jeho interních informací v počtu objednávek i předobjednávek za minulý měsíc vede překvapivě Football Manager 12, v závěsu za ním je TES V: Skyrim a pomyslný bronz získává MW3, jenž se kolem předních pozic drží již od počátku září. (článek zde)

Nejlepší trailery:

1) Začátek nemůžeme věnovat ničemu jinému, než neustále odkládané šílené akce Serious Sam 3 BFE a jejímu Weapon Traileru.
2) Jak by vypadal Battlefield 3 v prostředí i grafice Minecraftu můžete shlédnout zde.
3) Úchvatný live-action trailer opět láká ke koupi TES V: Skyrim.
4) Jak bude vypadat budoucnost her se můžete přesvědčit na videu zachycujícím ultimátní BF3 simulátor.
5) Zapomínat nesmíme ani na chystané fantasy RPG Kingdom of Amalur, jenž se nám znovu představuje v novém traileru.

Číslo týdne:

5 000 000 – mnozí tuší a někteří ví, neboť právě tolik kusů Battlefieldu 3 se stihlo prodat za jeden týden, což je mírně řečeno, neuvěřitelné číslo a určitě ne poslední, které nás ohromí.

Co bylo napsáno a co vás nemine:

Minulý týden se nám jak tedy víte podařilo sepsat pouze dvě velké recenze, ale o to více vás jich čeká tento týden. Začít jsme nemohli ničím jiným, než již opatchovanou post-apokalyptickou FPS Rage a samozřejmě i hodnocení kampaně Battlefield 3.

Naopak příští týden vás však čeká doslova záplava preview i recenzí. Již dnes tak můžete shlédnou preview na Modern Warfare 3, zanedlouho přibude i Anno 2070 nebo AC Revelations. Z recenzí se můžete těšit například na Ratchet a Clank, God of War Vol. 2, Football Manager, a možná i na multiplayer plus kooperaci Battlefield 3.