Zavřít reklamu

Tvůrci fenomenálního God of War by chtěli horor pro VR

Cory Barlog a David Jaffe mají ve svých plánech do budoucna jasno.

16. 10. 2018     Zdroj

God of War

Během live streamu se sešli oba autoři God of War série. David Jaffe a Cory Barlog si spolu povídali o své práci a dalších záležitostech, kdy odpovídali fanouškům a rovněž tu i padlo, jakým směrem by se chtěl vydat David Jaffe.

Autoři God of War vědí na čem by chtěli v budoucnu pracovat

Ten je původním tvůrcem série a s druhým dílem už mu vypomáhal právě Cory Barlog. Ten pak má pod svým vedením na svědomí úchvatný návrat Kratose, který se podařil letos v dubnu. Pro upřesnění dodáváme, že God of War III měl na svědomí Stig Asmussen a God of War: Ascension pak následně Todd Papy.

Každopádně ke konci streamu bylo naznačeno, jakou cestou by se chtěl vydat David Jaffe. Ten se zeptal Coryho Barloga na názor ohledně VR. Odpovědí mu bylo: “Nikdo neví, jaká bude budoucnost VR. Zatím se nikomu nepovedlo mě dostat přes stav nevolnosti, který mě po chvíli ve VR přepadne. Hrozně bych si to chtěl užít, ale jsem jedním z těch, kterému se po chvilce zkrátka udělá špatně.“

David Jaffe k tomu opáčil následovně: „Je to úžasné! VR mě neuvěřitelně vtáhlo a okouzlilo. Kdybych měl příležitost vrátit se k hrám ve stylu VR, byl bych tam pořád. To tak člověka dokáže vtáhnout; tedy samozřejmě pokud s tím má dobré zkušenosti.“

Jaffeho vize je prý taková, že by chtěl vytvořit horor ze zatopené oblasti. Hráč by měl pořád pocit, že je kolem něho spousta vody a neustálý déšť. Představuje si hru jako Čelisti v New Orleans. Nápad prý přišel díky hraní Resident Evil 7. Naposledy David Jaffe pracoval na hře Drawn to Death, která však výrazně neuspěla. Cory Barlog nedávno prohlásil, že by se rád věnoval dalšímu God of War, ale zároveň se pokouší v Sony prosadit svůj nový nápad. Tedy uvidíme, zda se vrátí jako režisér dalšího dílu či nikoliv.