Zavřít reklamu

Trust GXT 158 – Recenze

Myš Trust GXT 158 v naší recenzi. Má smysl se jí zabývat?

3. 9. 2015    

Dnes se podíváme na herní myš Trust GXT 158. Myš se vyznačuje zejména netradičním tvarem, nicméně se snaží zaujmout gamingovou scénu, která si žádá nové a stále lepší produkty pro účely kvalitního hraní. Dokázal nás tento krysák zaujmout?

Na krysu holou rukou

Uchycení myši není špatné. Ostatně na obou stranách jsou použité gumové plošky pro menší skluznost vašich prstů. Co je však problémem, tak to je fakt že není kam umístit malíček. Po nějaké době vás tedy začne bolet malíček, který tak nějak nemáte kam vměstnat a je to dosti nepříjemné. Na tomto měli hoši v Trustu více zapracovat.

Myš nabízí postranní tlačítka, pochopitelně kolečko a také tlačítko na změnu DPI. Celkově držení a mačkání tlačítek je poměrně příjemné s výjimkou ono malíčku. GXT 158 je navíc uzpůsobena tak, aby ji mohl obsluhovat i levák, tudíž není problém tuto myš nabídnout komukoliv. Myš také nabízí velmi kvalitní kabel, který překonává jiné modely.

Software k nastavení

Maximální DPI je v tomto případě 4000. Více vám myš neumožní a ostatně to ani není třeba, osobně se dostávám někam zhruba na polovinu. Zarážející je však povrch myši. Ten je až extrémně hrubý. Ruka vám na ní bude držet jako přibitá, což je pozitivní, ale na delší držení není myš příliš příjemná.

Software dodávaný k myši vám umožňuje si přednastavit úkony tlačítek, můžete spravovat jednotlivé profily, kterých si myš pamatuje až 5. Z první obrazovky ono softwaru se však dostanete do podivného rozhraní, které není příliš zajímavé a působí trochu zmatečně. Celkem škoda, jelikož samotná funkčnost je bezchybná. Nechybí ani možnost nastavení podsvícení, kdy si vyberete jednu z dostupných barev a myš jí pomaličku pulzuje.

Tuto myš víceméně zachraňuje cena, za kterou se prodává. Jelikož se dá pořídit kolem 1000 Kč, tak věříme, že si své kupce najde. Nás ale příliš nepřesvědčila. Na trhu je spoustu lepších kousků a zejména na hraní bychom momentálně doporučovali spíše některý z modelů od společnosti Logitech.

Klady

- zpracování kabelu
- povrch myši

Zápory

- software
- špatné držení

Hodnocení: 68%