Zavřít reklamu

Trailer k pokračování legendární STALKERa překonal všechna očekávání

Ačkoliv by se mohlo zdát, že stalkeři zmizeli kdesi hluboko v Zóně, opak je pravdou. Dlouho očekávaný STALKER 2 se totiž opět hlásí o pozornost.

25. 7. 2020     Zdroj

Konference Xbox Games Showcase ukázala celou plejádu dlouho očekávaných her, včetně pokračování herní série Halo s podtitulem Infinite nebo nové Fable, které se stalo hitem včera. Nezapomnělo se ale ani na ukrajinského putování v podobě nového STALKERa 2, který se připomněl v novém traileru. Ačkoliv vývojáři z GSC Game World příliš zájmu nečekali a spíše se zaměřovali na úzkou cílovou skupinu, z celé ukázky se stal obří fenomén, který přilákal stovky tisíc fanoušků. Řada lidí navíc o této povedené střílečce nikdy neslyšela, jelikož často zapadla ve stínu konkurenčních gigantů a vzhled i hratelnost kvitovala.

Trailer byl dokonce tak úspěšný, že předehnal v počtu sledování i nejočekávanější hry v podobě Halo Infinite a Fable. Počet zhlédnutí se totiž pohybuje kolem 784 tisíc, což výrazně překonává jiné oznámené hry. A není se čemu divit, ačkoliv bylo poslední léta kolem této série ticho po pěšině, vývojáři na hře pilně pracovali a snažili se zajistit fanouškům co nejlepší zážitek. Očekávání tak budou vysoká a záleží jen na tvůrcích, zda se jim podaří je naplnit. Nezbývá tedy než doufat, že se studio bude držet v rámci svých vlastních mezí a nepokusí se zbytečně kopírovat ostatní survival hry, kterých se za poslední dobu vyrojilo nespočet.